Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацкомісія не скасувала скандальну формулу формування ціни вугілля "Роттердам+"

Щороку через цю формулу українці переплачують зайві 12 мільярдів гривень за комуналку.

Скандальній формулі "Ротердам+" – бути. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, не скасувала спосіб утворення ціни на вугілля, який, як твердять фахівці, здирає з кишень споживачів зайвих близько 12 мільярдів гривень щороку.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Попри поширену нещодавно інформацію про намір Нацкомісії змінити правила гри, на сьогоднішньому засіданні цього не відбулося. Як наслідок - іще рік ціну на вугілля рахуватимуть так, нібито його привезли з Нідерландів. Відповідно - вартість електрики так само буде більшою, а вигода від цього ітиме приватній компанії ДТЕК.

Чому комісія не скасовує здирницької формули, на засіданні запитували експерти та народні депутати. Комісія твердить, що не втручається, бо боїться, що зі скасуванням "Ротердама+" ціни можуть неконтрольовано піти вгору.

"Якшо скасувати цю формулу, буде неконтрольоване зростання цін на оптовому ринку, бо собівартість вугілля на шахтах значно вища за нинішню", - зазначила голова НКРЕКП Оксана Кривенко.

"Формула "Роттердам+" є уособленням топ-корупції. Змінити можна було вже зараз, і влітку. Але комісія займалася бездіяльністю. І дії, які є сьогодні, - це імітація дій, щоб обманути, бо насправді ця формула сама скасується влітку наступного року", - говорить голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.

ВідеоНКРЕКП відтермінувала скасування формули "Роттердам+"

Скандальній формулі Ротердам Плюс – бути. Нацкомісія з енергетики не скасувала спосіб утворення ціни на вугілля, який, як твердять фахівці, здирає з кишень споживачів зайвих близько 12 мільярдів гривень щороку. Попри поширену нещодавно інформацію про намір Комісії змінити правила гри, на сьогоднішньому засіданні цього не відбулося. Як наслідок - іще рік ціну на вугілля рахуватимуть так, нібито його привезли з Голландії. 

НКРЕКП відтермінувала скасування формули "Роттердам+"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції