Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нацкомісія передумала знижувати оптові ціни на електроенергію і заявила про здорожчання

Проект рішення передбачає підвищення тарифу на 1%.

Від 1 квітня оптовий ринковий тариф на електроенергію замість запланованого раніше зниження на 5,8% може навпаки здорожчати на 1%.

Нова ціна до кінця 2017 року може скласти 1354,98 грн за МВт/год (без ПДВ). Відповідний проект рішення опублікований на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), а розглянуть його на засіданні 23 березня.

Керівник НКРЕКП Дмитро Вовк пояснив необхідність підвищення тарифу браком вугілля для виробництва електроенергії. Тож вугілля доведеться закуповувати за кордоном за вищою ціною.

"Безсумнівним на сьогодні є дефіцит вугілля (як і природного газу) і його потреба купувати за кордоном за ціною до 100 доларів США за тонну та ще актуальнішим доведення власного видобутку до потреб країни, що не може бути безкоштовним, як і "газ українського видобутку", - зазначив Вовк.

У проекті рішення НКРЕКП вказано, що ТЕС і ТЕЦ для виробництва електроенергії потрібно буде 26 млн 541 тис. тонн вугілля до кінця року. Із них 5,6 млн тонн – імпортоване.

Протягом тижня Нацкомісія прийматиме пропозиції щодо нового тарифу та власне системи його формування.

Нагадаємо, 1 березня в Україні зросла вартість електроенергії для населення.

Залиште свій коментар

Вибір редакції