Нацкомісія встановила єдині ставки для операторів зв'язку

Для доступу до мереж мобільних і фіксованих операторів Нацкомісія затвердила єдині ставки, які вступлять в силу з наступного року.

Нацкомісія з питань регулювання зв'язку (НКРЗ) у четвер, 30 вересня, затвердила єдині ставки доступу до мереж мобільних і фіксованих операторів, визнаних монополістами на ринку інтерконнекту, розповів голова комісії Володимир Олійник. Ставки складуть 36 коп./хв. для мобільних і 25 коп./хв. – для фіксованих мереж. За словами пана Олійника, протягом місяця учасники ринку зможуть висловлювати зауваження до ставок, які, як очікується, вступлять в силу з наступного року. Про це пише "Коммерсант-Україна" у статті "Ставки сделали".

Вартість доступу до мереж довгі роки була прерогативою самих операторів, що нерідко ставало предметом суперечок між ними. Влітку цього року повноваження регулювати ставки з'явилися в НКРЗ - завдяки рішенню Антимонопольного комітету, який визнав найбільших операторів зв'язку монополістами на ринках завершення дзвінків на власних мережах. У липні НКРЗ встановила "вилку" тарифів - 35-40 коп./хв. для мобільних і 17-25 коп./хв. для фіксованих операторів і дала операторам місяць на підписання договорів. Але на сьогоднішній день угоди підписали лише 14% всіх компаній, говорить директор з корпоративного управління і контролю "МТС-Україна" Олег Проживальський.

Тепер оператори не зможуть встановлювати інші тарифи, крім запропонованих комісією. "Якщо вони цього не зроблять, це буде порушенням закону 'Про телекомунікації'", - заявляє глава підкомітету з телекомунікацій комітету Верховної ради з питань транспорту і зв'язку Юрій Мороко.

Втім, найбільший мобільний оператор "Київстар" як і раніше вважає, що підстав для введення єдиних ставок немає. "Наступного тижня ми закриємо всі проблемні моменти і відновимо нормальний режим взаєморозрахунків з усіма операторами, за винятком 'Укомлайн" (група Vega), який вимагає преференцій у питаннях вартості міжнародного доступу, - розповідає начальник департаменту регуляторно-правового забезпечення' Київстар 'Андрій Осадчук .- Фактично всі спірні моменти між ключовими гравцями ринку вичерпані і договори укладені за ставкою 40 коп./хв. Немає підстав штучно зменшувати доходи ринку".

Зниження ставок приведе до зменшення доходів операторів, зазначають в компаніях.

Галузеві аналітики вважають, що затверджені ставки вигідні держоператору "Укртелекому", який, згідно із заявами уряду, буде приватизований до кінця року. Аналітик ІК Eavex Capital Андрій Патіота припускає, що частина недоотриманого мобільними операторами прибутку буде компенсована за рахунок споживачів. "Вартість мобільного зв'язку в наступному році буде вище ще й тому, що держава, судячи із заяв, має намір незабаром створити Фонд універсальних послуг", - говорить Патіота. Зараз у Верховній раді розглядається законопроект про створення фонду універсальних послуг, кошти якого у розмірі понад 1,5 млрд грн будуть спрямовані на компенсацію збитків "Укртелекому" від надання послуг сільського зв'язку і телефонізації важкодоступних районів. Фонд планується створити за рахунок 3-процентної надбавки до тарифу на телекомунікаційні послуги.

Читайте також:

"Сірі" мобілки в Україні відключати не будуть

СБУ прослуховує всі розмови по мобільних

Число абонентів мобільного зв'язку в Україні перевищило 55 мільйонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: