Нацкомісія затвердила підвищені тарифи за підключення бізнесу до електромереж

Середня вартість приєднання становить майже 6,1 тисячі гривень за кіловат.

В Україні почнуть діяти нові підвищені тарифи за нестандартне (електроустановки потужністю від 160 кВт) підключення до електромережі. Відтепер бізнес платитиме від 3 тис. грн до 9,4 тис. грн за 1 кВт (без ПДВ).

Відповідне рішення про затвердження питомої вартості нестандартного приєднання сьогодні, 31 січня, ухвалила Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Про це пише УНІАН.

Середня вартість підключення – 6094 грн за 1 кВт (без ПДВ). Проте ціна різнитиметься залежно від регіону та підприємства-надавача послуги. Скажімо, питома вартість нестандартного приєднання до електричних мереж "Київенерго" становитиме в 2017 році 3094 грн за 1 кВт (без ПДВ), а до мереж "Полтаваобленерго" – 9428 грн за 1 кВт (без ПДВ).

Голова НКРЕКП Дмитро Вовк зазначив, що ухвалення цього рішення пов'язане з тим, що, згідно із законодавством, урегульованими є питання підключення електроустановок потужністю до 160 кВт (стандартне приєднання).

"Всі підключення потужністю вище стикалися з труднощами на рівні обленерго, оскільки не було нормативного документа, який дозволяв би заздалегідь визначити вартість такого приєднання, виникали суперечки щодо технічних умов, про вартість техумов, про терміни", – пояснив Вовк.

У Нацкомісії переконані, це рішення забезпечить стійке функціонування ринку послуг із приєднання електроустановок до мереж та дозволить покращити позиції України в міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business.

Тим часом голова Української асоціації відновлюваної енергетики Олексій Оржель наголосив, що ухвалення цього рішення призведе до підвищення вартості приєднання сонячних і вітряних електростанцій у кілька разів. А це своєю чергою негативно позначиться на інвестиційній привабливості цієї галузі в Україні. Оржель зазначив, що диференційовані ставки з приєднання від 3 тис. до 9 тис. грн за 1 кВт встановлені лише для 11 обленерго, тоді як для 29 електропередавальних організацій встановлено середнє значення – 6 тис. грн за 1 кВт.

"Якщо у нас ставка приєднання коливається від 3 до 9 тисяч гривень, як можна для цілого ряду обленерго прийняти середнє значення? Це означає, що ми одним недоплачуємо або іншим переплачуємо", - сказав Оржель.

Нагадаємо, питання підключення до електромереж прописане в законопроекті про ринок електроенергії, який Верховна Рада може розглянути в лютому-березні 2017-го.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман відзначав важливість прийняття комісією рішення про стандартне підключення до електромереж, адже це, на його думку, дозволить подолати будь-які корупційні схеми з боку обленерго. Нині існують різні схеми ціноутворення за підключення - найчастіше неправомірні й з використанням "відкатів".

Зазначимо, Нацкомісія 26 січня 2017 року ухвалила рішення щодо ставок плати за стандартне приєднання на 2017 рік (I-й ступінь стандартного приєднання, напруга в точці приєднання, 0,4 кВт, трифазове приєднання, ІІІ категорія надійності електропостачання). Документ передбачає такі тарифи: для міст - від 1,02 до 3,44 тис. грн/кВТ (без ПДВ), для сільської місцевості - від 1,08 до 2,47 тис. грн/кВТ (без ПДВ).

Залиште свій коментар