Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Газзбути Фірташа оштрафували за "накручені" суми в платіжках

Загальний розмір штрафів складає понад три мільйони гривень.

Газорозподільні компанії "Хмельницькгаз", "Закарпатгаз", "Івано-Франківськгаз" і "Харківгаз", які належать українському газовому трейдеру і олігарху Дмитру Фірташу, оштрафовані на загальну суму в 3,4 млн грн. Санкції призначено за порушення газзбутами ліцензійних умов та відмову газових операторів виконувати рішення регулятора про заборону наднарахувань для споживачів. Про це інформує УНІАН з посиланням на рішення Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Кожен газзбут, який входить до "Регіональної газової компанії", отримав максимальний штраф у розмірі 850 тисяч гривень. Попередньо приватні структури мали перерахувати раніше виставлені рахунки за період від жовтня 2018 року. Також регулятор звернувся до Антимонопольного комітету для проведення розслідування про зловживання. Своєю чергою, оштрафовані компанії будуть подавати судові апеляції.

Нагадаємо, нацкомісія у лютому цього року отримала дозвіл від Державної регуляторної служби України на проведення позапланових перевірок 20 операторів газорозподільних систем. У березні НКРЕКП почала перевірки восьми газзбутів. 22 березня за результатами проведених перевірок нацкомісія наклала штраф на трьох операторів на загальну суму 2,55 млн грн. Перевірки "Вінницягазу", "Волиньгазу" і "Київоблгазу" групи "Регіональна газова компанія" бізнесмена Фірташа показали незаконність додаткових нарахувань обсягів газу побутовим споживачам з використанням коефіцієнтів. Ці підприємства планували оскаржити попередні рішення регулятора. 

Власник підприємств групи "РГК" та екс-нардеп Дмитро Фірташ, за даними українських ЗМІ станом на липень 2018 року, проживав у Відні та зберігав контроль за всіма внутрішніми газогонами України, кількома хімічними заводами й телеканалами, володів нерухомістю у Відні, Лондоні та на Французькій Рів’єрі. Нагадаємо, що у лютому 2017 року тривав процес, у якому США оскаржували відмову Австрії екстрадувати українського олігарха, якого підозрювали у хабарництві. Ніч проти 24 лютого 2017 року український олігарх провів за ґратами через екстрадицію до США. Вищий земельний суд Відня тоді дозволив передати бізнесмена Сполученим Штатам, де йому загрожуло до 50 років в'язниці за багатомільйонні хабарі. Захист заявив, що оскаржить цю ухвалу у Верховному суді Австрії та Європейському суді з прав людини. Вперше Фірташа затримали в Австрії у березні 2014 року на запит американських слідчих, але відпустили під рекордну для Австрії заставу у 125 мільйонів євро. 2015 року Відень відмовився видавати українця Штатам.

Залиште свій коментар

Вибір редакції