Над Чорним морем відновлюють авіапольоти, Крим залишається закритим – Мінінфраструктури

Європейське агентство з авіаційної безпеки рекомендувало до використання два повітряні маршрути над Чорним морем.

Найближчим часом над Чорним морем міжнародні авіакомпанії можуть відновити транзитні польоти, а Україна відповідно на цьому зароблятиме гроші.

Європейське агентство з авіаційної безпеки (EASA) рекомендувало до використання два повітряні маршрути над Чорним морем, які Україна запропонувала в комплексі заходів з відновлення використання повітряних трас у цій зоні. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.

"Таким чином підтверджено готовність українського провайдера аеронавігаційного обслуговування гарантувати належний рівень безпеки повітряного руху в міжнародному повітряному просторі, відповідальність за який покладено на Україну. Згідно з розповсюдженим EASA офіційним Safety Information Bulletin, два маршрути – L851 та M856, – що проходять через  повітряний простір над західною частиною Чорного моря, є придатними для планування польотів усіма авіакомпаніями. Цей висновок ґрунтується на даних проведеного "Украерорухом"  постімплементаційного моніторингу, який свідчить про те, що заходи, вжиті для мінімізації потенційних ризиків, є ефективними. За час здійснення моніторингу не було виявлено жодного випадку, який становив би загрозу безпеці польотів", – ідеться в повідомленні.

У Мінінфраструктури наголошують, що "використання рекомендованих EASA маршрутів над Чорним морем дозволить авіакомпаніям скоротити свої витрати та сприятиме розвантаженню повітряних маршрутів у районах польотної інформації суміжних держав. У висновку EASA йдеться виключно про маршрути у повітряному просторі над Чорним морем, які не зачіпають територію Автономної Республіки Крим. Повітряний простір над АРК та територіальними водами залишається закритим для польотів повітряних суден. Повідомлення деяких ЗМІ про те, що будуть відновлені польоти над Кримом, є помилковими".

Нагадаємо, після анексії Криму та майже дворічної війни на Донбасі літаки не літають над цими територіями через заходи безпеки. Російські авіакомпанії здійснювали польоти до Криму, через що Україна ввела санкції проти російських авіакомпаній та заборонила їхні польоти в Україну, а також транзитні рейси.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: