Над економікою Японії нависла загроза рецесії

Японські фахівці дали прогнози по розвитку економіки країни після катастрофи 11 березня.

Команда японських економістів надала першу попередню оцінку наслідків стихійних лих, що обрушилися на Японію. Враховуючи невизначеність з оцінкою збитків, завданих національній інфраструктурі землетрусом та цунамі, аналітики вважають, що в 2011 році ВВП Японії може скоротитися на 1-3% проти прогнозу +2%, зробленого до того моменту, як сталася катастрофа.

Стосовно 2012 року, то прогнози щодо зростання ВВП варіюються в діапазоні від -1% до +3%, у той час як попередня оцінка становила 1,9%, пише Дело.

Обсяги виробництва і попиту в 2011-му, найімовірніше, різко скоротяться, проте в 3-му кварталі спад буде не настільки сильним на тлі економічного відновлення, якому сприятимуть фінансові вливання у розмірі десятків трильйонів єн.

Очікується, що Банк Японії продовжить розширювати програму з покупки активів, а також збільшувати придбання державних цінних паперів, тим самим ефективно мінімізує держборг країни.

Вплив на світову економіку, найімовірніше, буде незначним. Криза в японській економіці може торкнутися інших країн за допомогою чотирьох основних каналів: торгівля товарами та послугами, потоки капіталу, фінансові ринки і ціни на сировину.

Читайте також:

Збитки від землетрусу в Японії вже сягнули 300 мільярдів доларів

Уоррен Баффет: Катастрофа у Японії не зруйнує її економіку

Через землетруси котирування виробників товарів люкс обвалилися по всьому світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: