Надра продають

Міністерство охорони навколишнього природного середовища планує цього року виставити на аукціони 70 родовищ і одержати від їх продажу 150 млн. грн.


Про це повідомив перший заступник міністра охорони навколишнього природного середовища Сергій Глазунов у інтерв`ю газеті ”Экономические известия”.

”Орієнтовно до кінця року ми плануємо виставити на аукціон 70 родовищ, якщо будуть необхідні узгодження з місцевими органами влади. План надходжень до бюджету в 2007 р. становить 150 млн. грн.”, - сказав він.

Сергій Глазунов додав, що ”на проведення геологорозвідувальних робіт у бюджеті закладено 622 млн. грн. Минулого року було на 20% менше. З кожним роком на ці цілі держава виділяє все більші суми. За розвіданими запасами нафти і газу Україна може забезпечити свою енергетичну безпеку на 35 років вперед. Частка корисних копалин на душу населення у нас у 2,4 рази більше, ніж у будь-якій іншій країні Європи. Але для видобутку потрібні колосальні кошти”.

Крім того, міністерство охорони навколишнього природного середовища до вересня представить план реструктуризації НАК «Надра України».

Про це повідомив перший заступник міністра охорони навколишнього природного середовища, голова Наглядової ради НАК «Надра України» Сергій Глазунов у інтерв`ю газеті ”Экономические известия”.

”…План реструктуризації, думаю, буде завершено за півтора-два місяці. Вже проведено повну інвентаризацію компанії, є уявлення про стан, в якому вона перебуває. Зараз НАК «Надра України» веде велику роботу з переукладення договорів про спільну діяльність, переоформлення ліцензій”, - сказав він.

При цьому Сергій Глазунов не виключив ліквідації дочірніх компаній під час реструктуризації НАК «Надра України»: ”Сьогодні це питання розглядається відносно кількох дочірніх підприємств… Остаточне рішення поки що не ухвалено”.

Раніше, 21 лютого міністр охорони навколишнього природного середовища Василь Джарти повідомив, що Мінприроди має намір реструктурувати активи НАК «Надра України».

Міністр відзначив, що мета реструктуризації - оптимізація структури компанії. При цьому він не виключив, що в ході цих заходів зі складу НАК можуть бути виведені непрофільні активи, але не уточнив, які саме. Василь Джарти повідомляв, що реструктуризацію «Надр України» планують завершити до травня цього року.

Довідка УНІАН. У 2006 році мінприроди провело три аукціони з продажу спецдозволів на надрокористування. Минулого року міністерство видало 381 спеціальний дозвіл на користування надрами. В результаті до держбюджету надійшло 117,99 млн. грн., що в 55 разів більше, ніж у 2005 році.

НАК ”Надра України” створено відповідно до Указу Президента №802 від 14 червня 2000 р. ”Про заходи щодо підвищення ефективності управління підприємствами в галузі геології” з метою поліпшення забезпечення потреб України в корисних копалинах, збереження і нарощування потенціалу геологічних підприємств.

До складу компанії входять 13 геологорозвідувальних і спеціалізованих підприємств.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: