Надзвичайний стан діє: українців окремо попередять про віялові відключення

Дата публікації
Надзвичайний стан діє: українців окремо попередять про віялові відключення

УНІАН

Першими на собі відчують зміни промисловці.

Кабінет міністрів на екстреному засіданні запровадив надзвичайні заходи на ринку електричної енергії через блокаду постачання вугілля з окупованих територій. У 7 областях країни відтепер мають початися віялові відключення у години пікових навантажень, а також буде переглянуто графік роботи промислових підприємств, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дії блокувальників прем'єр Володимир Гройсман закликав оцінити Раду національної безпеки та оборони. А міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що вже через 9 днів почнуть зупинятися підприємства - Авдіївський коксохім, а згодом промислові гіганти в Маріуполі та Кривому Розі. Міністри з економічного блоку ні підтвердили, ні спростували цю інформацію.

Уряд запровадив тимчасові надзвичайні заходи на ринку електроенергії

Уряд запровадив тимчасові надзвичайні заходи на ринку електроенергії

Натомість представники добробатів, які блокують залізницю, а також політики, які їх підтримують, ухвалені урядом надзвичайні заходи називають звичайною політичною боротьбою. "Введення надзвичайного стану в енергетичній сфері абсолютно необґрунтоване", - каже нардеп Віталій Купрій. "Це схеми, вони мають із них надприбутки, і вони будуть робити все, щоби відновити ці схеми", - переконує його колега Володимир Парасюк.

Наразі ж уряд запроваджує ручне управління у генерації тепла та електроенергії. Використання дефіцитного антрациту зведуть до мінімуму, натомість активніше використовуватимуть інші групи вугілля, газову генерацію та атомну енергію. Ані про переговори із блокувальниками, ані про можливість укладання контрактів з іншими, окрім ОРДЛО, постачальниками – не йдеться. Бо тарифи, стверджує міністр енергетики Ігор Насалик, на імпортному вугіллі знову зростуть. "Баланс, який розраховує міністерство енергетики – ціна тоді виросте в середньому десь на 20-25%", - заявив урядовець.

Експерт із питань енергетики Андрій Герус навпаки запевняє, що вугілля із Африки, яке має вищу, аніж донбаське, калорійність, цілком конкурентне і за якістю, і за ціною. "Вугілля з ПАР або Австралії може до нас приходити, і воно нам підходить. Воно не по такій ціні насправді є, як говорив пан Насалик. В порту Туреччини вже з доставкою воно коштує 2400 гривень. Тому всі заяви про 3000 чи 5000 – це перебільшення, щоб не сказати явна неправда", - твердить він.

На звичайних споживачів надзвичайні заходи в енергетиці поки що не вплинуть ніяк. Віялові відключення електроенергії можливі, але не одразу, і про них обіцяють попередити заздалегідь. В уряді кажуть, що головне завдання – дотягнути до кінця опалювального сезону, який заплановано на 15 квітня. Тим часом блокада економічного сполучення з окупованим Донбасом триває вже 20 днів.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Наступна публікація