Нафта може подешевшати до 20-30 дол/барель

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) розраховує на стабілізацію світових цін на нафту в діапазоні 70-90 дол. за барель.

Про це повідомив в Алжирі президент ОПЕК Шакиб Хеліль. За його словами, на зустрічі картеля в Каїрі, яка має відбутись у листопаді, обговорюватимуться рекомендації щодо досягнення цих цінових орієнтирів. Проте конкретні дії, а саме масштаби можливого скорочення нафтовидобутку країнами ОПЕК, можуть бути прийняті тільки 17 грудня, коли пройде засідання учасників картелю.

Хеліль зазначив, що в довгостроковій перспективі ціни на нафту зротатимуть. Водночас голова ОПЕК не виключив, що в разі тривалого дисбалансу між попитом і пропозицією на нафтовому ринку вартість бареля "чорного золота" може впасти і до 20-30 доларів.

У жовтні ОПЕК ухвалила скоротити видобуток нафти на 1,5 млн. бар./день. Це, втім, не підтримало ціни - за підсумками торгів 14 листопада нафтові ф`ючерси на NYMEX в Нью-Йорку закрилися на позначці 57,04 дол./бар., тоді як в липні вони торгувалися вище 147 дол./бар. Стрімке здешевлення нафти спричинене глобальним економічним спадом, що призвів до зниження споживання палива.

Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent сьогодні продовжують знижуватися.

Максимальне з початку торгів падіння нафтових котирувань вже досягло 1,8%.

Станом на 10:15 ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):

- Light, Sweet Crude Oil (грудень) - 55,82 (-1,12) при діапазоні котирувань 55,60-56,74;

- IPE Brent Crude (січень) - 53,51 (-0,73) при діапазоні котирувань 53,25-54,17.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: