Нафта може стати дефіцитом

Нинішні ціни на сиру нафту дуже низькі, через що інвестиції в нафтову промисловість можуть припинитися.

У суботу в єгипетській столиці проходить позачергова зустріч членів Організації арабських країн-експортерів нафти (ОАПЕК).

Міністр енергетики Катара зазначив, що "прийнятною є ціна в 70 доларів за барель. При цьому рівні цін ми можемо здійснювати інвестиції в галузь".

При нижчій ціні проекти зі збільшення виробничих потужностей в нафтогазовій галузі доведеться заморожувати, що в майбутньому призведе до виникнення дефіциту виробництва нафти. "Всі проекти будуть заморожені, і згодом ми зіткнемося з дефіцитом", - сказав міністр.

За декілька місяців ціна на нафту опустилася з рекордних 147 доларів за барель нижче 55 доларів, що різко скоротило доходи країн-членів ОПЕК. Обвал цін на нафту змусив Організацію країн-експортерів нафти скоротити добування сировини.

На попередньому екстреному засіданні ОПЕК, яке відбулося 24 жовтня у Відні, було ухвалене рішення про скорочення з 1 листопада видобуток нафти на 1,5 мільйони барелів в добу.

Рішення про чергове скорочення добування нафти країнами ОПЕК очікується ухвалити 17 грудня на плановій зустрічі в алжтирському місті Оран.

Зазначимо, ОАПЕК - постійно діюча міжнародна організація. До її складу входять 11 членів: Алжир, Бахрейн, Єгипет, Ірак, Кувейт, Лівія, Катар, Саудівська Аравія, Сірія, Туніс і ОАЕ.  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: