Нафті прогнозують ціну 40 дол/барель

Державні нафтові компанії світу чекають подальшого зниження цін на нафту і відмовляться від реалізації більшості запланованих інвестиційних проектів навіть при поточних цінах.


Про це пише газета The Financial Times з посиланням на головного виконавчого директора китайською China National Offshore Oil Corporation Фе Чен'юя.

Представники 27 держкомпаній з 23 країн світу, які збиралися в Пекіні наприкінці жовтня, чекають падіння вартості нафти до 40 доларів за барель.

Загальний настрій минулої зустрічі Фу Чен'юй охарактеризував, як "панічний", враховуючи значне падіння ціни на нафту за останній час.

Нафта подешевшала вже на 63% з моменту досягнення рекордних 147,27 доларів за барель в липні на тлі побоювань, що рецесія в світовій економіці сприятиме скороченню попиту на пальне.

Також в рамках зустрічі в Пекіні було підтримано думку, що скорочення видобутку країнами ОПЕК, навряд чи буде ефективним. Не зважаючи на недавнє зниження видобутку країнами ОПЕК на 1,5 млн. барелів на добу, нафта продовжує дешевшати, додав Фе Чен'юй.

Великі нафтові компанії, включаючи Saudi Aramco, Royal Dutch Shell Plc і Petroleo Brasileiro SA скорочують свої інвестиційні плани все більш значними темпами, а також відкладають початок реалізації деяких проектів на тлі глобального економічного спаду. За даними на 18 листопада, відстрочення або скорочення інвестицій торкнулися 44 проектів в нафтовій сфері в порівнянні з 19 проектами на 5 листопада.

Сьогодні "кошик" ОПЕК подешевшав на 1,41 дол., а його ціна офіційно склала 46,55 дол./бар.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: