"Нафтогаз" готовий розрахуватися з "РосУкрЕнерго" газом

Згідно з рішенням Стокгольмського суду, "Нафтогаз" був цілком згодний розрахуватися з "РосУкрЕнерго" газом.

У рішенні Арбітражного інституту Стокгольмської торговельної палати говориться про те, що "НАК Нафтогаз" готовий розрахуватися з "РосУкрЕнерго" газом.

Хоча раніше міністр палива і енергетики Юрій Бойко, прем'єр-міністр Микола Азаров і президент Віктор Янукович заявляли, що "РосУкрЕнерго" ні газу, ні грошей від "Нафтогазу" не отримає, пише "Дело".

Позовна вимога РУЕ на цьому етапі арбітражних розглядів складалася в поверненні 11 млрд. куб. м газу або його грошового еквівалента. Проте НАК вчасно суду запропонував РУЕ повернути борг не грошима, а газом.

Сторонами у справі виступило "РосУкрЕнерго" (в особі юридичних радників Альмело Йорген, Йохана Сідклева) НАК "Нафтогаз" (в особі юридичних радників Майкла Полкінгхорна, Джона Віллемса і Метью Секкомба, які представляють юридичну фірму "Вайт енд Кейс").

Рішення суду винесене на 20 сторінках і засноване на контрактах "НАК Нафтогазу" України з "РосУкрЕнерго" за 2004 рік. Зокрема на контрактах, які були підписані тодішнім міністром Бойком на купівлю-продаж природного рази на 2005-2028 роках. Також у контракті про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України в 2005-30 роках і т.д.

Пункт 1.3 рішення Стокгольмського суду стосується спірних 11 млрд. куб. м газу. Згідно з положенням 14 рішення, на підставі того, що 3 лютого 2009 року "Нафтогаз" придбав 11 млрд. куб. м газу, одночасно вилучив зі своїх регістрів відступлену йому заборгованість у розмірі 1,7 млрд. доларів, 4 лютого 2009 року "Нафтогаз" здійснив передачу 11 млрд. куб. м газу "Газпрому" згідно з договором купівлі-продажу.

6 лютого 2009 "Газпром" зробив передачу 11 млрд. куб. м газу назад "Нафтогазу". Хоча в ході даного арбітражного розгляду НАК спочатку стверджував, що придбання 11 млрд. куб. м газу мало достатні правові підстави, а в даний час стверджується, що це було не так.

Нагадаємо, 1 липня лідер БЮТ Юлія Тимошенко оприлюднила рішення Стокгольмського арбітражного суду, яке зобов'язує Україну виплатити структурам компанії Дмитра Фірташа "РосУкрЕнерго" 5,5 мільярдів доларів з державного бюджету.

Судове рішення Стокгольмського арбітражу оприлюднило видання "Дзеркало тижня". З текстом рішення можна ознайомитись тут.

Як відомо, Стокгольмський арбітражний трибунал 8 червня виніс рішення у тривалій суперечці між компанією "РосУкрЕнерго", співласником якої є Дмитро Фірташ, і НАК "Нафтогаз України" відносно експропріації "Нафтогазом" у січні 2009 року 11 млрд кубометрів газу, що належав "РосУкрЕнерго".

Рішення суду підтверджує, що спірний обсяг газу був вилучений "Нафтогазом" з порушенням умов контракту, і що "Нафтогаз" зобов'язаний повернути "РосУкрЕнерго" 11 млрд кубометрів газу, та додатковий обсяг газу у розмірі 1,1 млрд кубометрів як неустойку за порушення умов контракту.

В рамках розслідування кримінальної справи щодо нанесення збитків державі Україна за результатами розгляду позову "РосУкрЕнерго" в Стокгольмському арбітражі був затриманий колишній глава Держмитниці Анатолій Макаренко.

Читайте також:

Оприлюднено рішення Стокгольмського арбітражу по "РосУкрЕнерго"

Рада зайнялась розслідуванням корупційної діяльності "РосУкрЕнерго"

Кримінальній справі проти екс-глави Держмитниці присвоєно гриф таємності

БЮТ вимагає від Ради розслідувати "газову розправу" Стокгольмського суду

Відео"Нафтогаз" готовий розрахуватися з "РосУкрЕнерго" газом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: