Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нафтогаз" готує позов до "Газпрому" через зменшення обсягу транзитного газу

Юристи НАКу мають підготувати документи до 26 серпня.

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" має намір 26 серпня подати в Арбітражний інститут Торговельної палати Стокгольма свої відомості про факти порушення компанією "Газпром" умов транзитного контракту, зокрема, зниження тиску на прикордонних газовимірювальних станціях до рівня нижче передбаченого контрактними зобов'язаннями, які мали місце в липні 2016 року.

Про це в ефірі "5 каналу" заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, передає Українська правда.

"До цього (подання відомостей про порушення контракту з боку "Газпрому") дійде 26 серпня цього року, коли НАК "Нафтогаз" буде подавати так звану останню подачу переліку всіх інформаційних матеріалів для арбітражу за нашим позовом про транзит природного газу. Це останній момент, коли ми можемо подати матеріали, звичайно, ці дані будуть включені сюди. Наші юристи вже працюють над цим", - сказав Коболєв.

За словами голови правління НАК "Нафтогаз України", слухання в Арбітражі у цій справі (транзитному контракту) заплановані на кінець листопада.

Відео Польська компанія подала позов проти "Газпрому"

Нагадаємо, що починаючи з 23 липня російська компанія знизила обсяг транзиту із близько 190 млн куб. м/доба (22 липня) до 172,3 млн куб. м/доба (23 липня), потім до 155,4 млн куб. м/доба (24 липня) і до 135 млн куб. м/доба (26 липня).

"Газпромом" пояснював істотне зниження обсягу транзиту газу через українську ГТС в тому числі зниженням попиту на європейських ринках.

Водночас НАК "Нафтогаз України" звинуватила "Газпром" у порушенні зобов'язань за транзитним контрактом і попросила Європейську комісію створити моніторингову місію для перевірки фактів значних перепадів тиску в російській ГТС на вході в ГТС України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції