"Нафтогаз" готується оголосити дефолт

Український уряд "дав добро" на те, щоб "Нафтогаз" оголосив технічний дефолт за єврооблігаціями.

Кабмін вирішив перенести переговори про реструктуризацію боргу "Нафтогаза" за єврооблігаціями на 500 мільйонів доларів на жовтень 2009 року, хоча термін погашення боргу закінчується вже 30 вересня.

Таким чином "Нафтогаз" порушить умови позики і буде змушений оголосити технічний дефолт за єврооблігаціями. До призначеного терміну, вочевидь, компанія не встигнути домовитися з власниками євробондів про реструктуризацію заборгованості.

"Якби "Нафтогаз" встиг отримати "добро" інвесторів на реструктуризацію до дати погашення, як це заведено на ринку єврооблігацій, то юридично дефолту в НАКу не було би", - впевнений старший аналітик компанії Astrum Investment Management Сергій Фурса.

Але експерт не сумнівається, що за час, який залишився до 30 вересня, фінансові радники "Нафтогазу" не закінчать переговори з акціонерами облігацій.

"Утримувачам євробондів інформацію про збори інвесторів компанії поки не розсилали. Навряд чи консультантів НАКу вистачить тижня, щоб організувати зустріч з ними", - прогнозує він.

У постанові уряду також повідомляється, що Кабмін затвердив запропоновані НАКом і Мінфіном умови реструктуризації з українського боку. Однак ці параметри так і не були оприлюднені.

"Умови реструктуризації будуть оголошені в найближчі дні. Вони будуть оголошені одразу всім інвесторам, і зроблено це буде публічно", - пообіцяв голова прес-служби НАК Валентин Землянський.

Зовнішній борг "Нафтогазу" зараз становить 1,7 мільярда доларів. З них 500 мільйонів припадає на єврооблігації.

У липні 2009 року уряд доручив "Нафтогазу" почати переговори про реструктуризацію півмільярдного боргу перед утримувачами єврооблігацій.

Проте інвестори висловили свою незадоволеність спробою компанії і керівництва країни відстрочити виплату боргів. Компанія Corlblow почала формування групи утримувачів облігацій, здатної накласти вето на ініціативу "Нафтогаза" з реструктуризації.

За перше півріччя 2009 року корпорація зазнала чистого збитку у 250 мільйонів доларів.

Читайте також:

СП: Тимошенко доводить "Нафтогаз" до банкрутства

"Нафтогаз" почав умовляти кредиторів

"Нафтогаз" розрахувався з Москвою за серпневий газ

ЄБРР у листопаді вирішить, чи давати "Нафтогазу" 300 млн доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: