Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нафтогаз" і "Газпром" готуються до газової дуелі щодо підвищення тарифів на транспортування – Коболєв

Українська енергокомпанія вже звернулася до Стокгольмського арбітражу.

Анонсоване зростання цін на транспортування російського газу територією України ще не відбулося. Це станеться після узгодження нових умов та підписання контракту Росією. Переговори запланували наприкінці лютого.

Про це в інтерв'ю журналу "Новое время" розповів голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"В Україні відбувається реформа ринку газу. У її рамках запроваджуються європейські підходи до всього, у тому числі  й до тарифоутворення, правил роботи на ринку і транспортування газу. Відповідно, український законотворець спочатку ухвалив закон, потім на його основі незалежний регулятор розрахував у тому числі й нові тарифи. Справедливі тарифи, які не тільки "Газпром", але і будь-яка особа, яка транспортує газ територією України – транзитом чи за місцем, – обов'язково платить. Нині завдання "Нафтогазу" переконати "Газпром" прийняти їх", – сказав Коболєв.

"Нафтогаз" не має впевненості, що Росія погодиться на нові тарифи.

"Перші переговори відбудуться лише в кінці лютого – до того "Газпром" відмовлявся говорити на цю тему. Розуміючи, що є ризик провалу переговорів, ми паралельно звернулися до Стокгольмського арбітражу. Очікуємо, що процес завершиться або в кінці цього року, або на початку наступного. Якщо зможемо домовитися полюбовно – значить, арбітраж ухвалить фінальне рішення про те, які тарифи і як повинен платити "Газпром" у рамках чинного контракту з "Нафтогазом"", – уточнив Коболєв.

Раніше в "Нафтогазі" розповіли, на скільки може зрости вартість транзиту для "Газпрому".

Залиште свій коментар

Вибір редакції