"Нафтогаз" и "Газпром" почали створення СП

Росія пообіцяла Україні можливість "на взаємовигідних умовах і з максимальною ефективністю реалізовувати конкретні проекти", які саме - не уточнила.

Російський "Газпром" і український НАК "Нафтогаз України" приступили до створення спільного підприємства. Про це заявили в "Газпромі".

При цьому представники російського газового монополіста не розкривають умов співпраці.

"Газпром" і "Нафтогаз України" отримають можливість на взаємовигідних умовах і з максимальною ефективністю реалізовувати конкретні проекти", - сказав глава "Газпрому" Олексій Міллер.

Разом з тим, про які саме проекти йдеться, в релізі не уточнюється.

Зі свого боку, в Мінпаливенерго України повідомили, що міністр палива та енергетики Юрій Бойко і голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін провели зустріч із головою правління ВАТ "Газпром" Олексієм Міллером.

У повідомленні зазначається, що сторони обговорили низку питань, які стосуються розвитку двосторонньої співпраці та стратегічного партнерства в енергетичній сфері.

Зокрема, питання відбору оцінювача для проведення процедури оцінки активів української та російської сторін для участі в можливому спільному підприємстві між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" на паритетних принципах.

Нагадаємо, що навесні цього року прем'єр-міністр РФ Володимир Путін запропонував Україні об'єднати "Газпром" і "Нафтогаз", однак Київ, чий газовий холдинг на порядок менший від Газпрому, був згоден лише на створення СП на паритетній основі.

Міллер говорив тоді, що російська монополія розраховує одержати доступ до газотранспортної системи України. В обмін на це Україну допустять до газових ресурсів РФ.

Як повідомлялося раніше, у вересні 2010 року "Газпром" запропонував Україні в якості внеску до обговорюваного спільного підприємства з "Нафтогазом" два газових родовища, які, на думку української сторони, відрізняються дуже високою собівартістю газу або його низькою якістю.

Читайте також:

Бойко поїхав до Москви домовлятися про газове СП

"Нафтогаз" віддав "Газпрому" мільярд доларів

Єврокомісія не знає як застосувати до Росії нові газові правила

Росія не збирається зменшувати ціну на газ для України: усе і так дуже добре

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: