"Нафтогаз" і "Газпром" відступили від умов контракту

Частина об'ємів імпортованого палива з третього кварталу може бути перенесена на четвертий квартал.

Україна в третьому кварталі 2009 року купить в "Газпрома" від 9 до 10 мільярдів кубометрів газу. Це менше, ніж передбачено контрактом "Нафтогаза" з російським концерном, проте Києву додатковий газ не потрібен. Про це пише газета "Ведомости" із посиланням на радника президента України Богдана Соколовського.

Щоб вибрати контрактні об'єми, Україна повинна в третьому кварталі купити в "Газпрома" 12 мільярдів кубометрів газу і докупити ще 12,5 мільярда - в останньому кварталі року.

"Нафтогаз" зв'язаний зобов'язаннями за контрактом з "Газпромом", який може оштрафувати українську компанію за недобір газу, проте не робить цього.

Газета відзначає, що частина об'ємів імпортованого палива з третього кварталу може бути перенесена на четвертий квартал. "Нафтогаз" вже звертався до "Газпрома" із заявкою на збільшення постачань в останньому кварталі, але точних цифр "Газпром" не розкриває.

У випадку, якщо основні постачання будуть перенесені на останній квартал року, "Нафтогазу" доведеться сплатити 14,5 мільярда кубометрів за ціною, яка на 10 доларів перевищить вартість імпортованого в третьому кварталі палива - 198 доларів за тисячу кубометрів.

Для забезпечення експортних зобов'язань "Газпрома" в підземні сховища газу (ПХГ) Україні необхідно закачати 25-27 мільярда кубометрів газу. Зараз в ПХГ закачано вже більше 22 мільярдів кубометрів.

Читайте також:

"Нафтогаз" розрахується з Росією грошима дочірніх компаній

"Нафтогаз" за борги перекриє газ Києву

"Нафтогаз" закликав Євросоюз не нагнітати істерію

Російський "Газпром" образив негрів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: