"Нафтогаз" контролює "Укртатнафту"

НАК "Нафтогаз України" заявляє про відновлення державного контролю над АТ "Укртатнафта".

Нафтогаз України
(Фото: naftogaz.com)

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" на рівні акціонерного капіталу відновила державний контроль над АТ "Укртатнафта", якому належить найбільший в Україні Кременчуцький НПЗ. Як повідомляється в повідомленні прес-служби компанії, на сьогоднішній день на балансі "Нафтогазу" знаходиться 61,346% акцій "Укртатнафти".

У встановленому законодавством порядку НАК "Нафтогаз України" найближчим часом відновить керованість "Укртатнафтою" на рівні органів управління АТ. Відновлення державного контролю над АТ "Укртатнафта" надасть державі суттєвий важіль регулювання ринку нафтопродуктів ринковими методами. 

Також буде форсоване виконання Національної програми зі створення стабілізаційного резерву нафтопродуктів. Це дозволить країні уникнути паливних криз та стабілізувати ціни на бензин і дизпаливо у періоди світового підвищення цін на нафту.

Як зазначається в повідомленні, пріоритетом в управлінні АТ "Укртатнафта" стане втілення комплексної програми модернізації Кременчуцького НПЗ. Якщо в середині 90-х років підприємство було лідером вітчизняної нафтопереробної галузі та виробляло більше 50% бензинів, то сьогодні "Укртатнафта" поступилася лідерством Лисичанському НПЗ за обсягами виробництва і технічною оснащеністю. 

Метою модернізації Кременчуцького НПЗ буде дооснащення підприємства установкою ізомеризації, установкою гідроочищення бензинів каталітичного крекінгу, глибока модернізація устаткування гідроочищення дизельного палива. Це суттєво підвищить якість нафтопродуктів та дозволить виробляти бензини стандарту Євро-4.

НАК "Нафтогаз України" також планує відновити паритет акціонерів у керівних органах підприємства, закріплений в Угоді між урядом України та урядом Республіки Татарстан про створення АТ "Укртатнафта" від 4 липня 1995 року.

Згідно з принципом паритетності акціонерів в управлінні АТ "Укртатнафта", голова правління підприємства призначається за поданням української, а голова наглядової ради – за поданням татарстанської сторони. Як зазначається в повідомленні "Нафтогазу України", нинішнє правління підприємства дискредитувало себе незаконним скасуванням зборів акціонерів 23 травня та відмовою переробити нафту для потреб стабілізаційного резерву нафтопродуктів України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: