"Нафтогаз" має шанс змусити "Газпром" платити за транзит газу на 4 млрд дол. більше

Також "Газпрому" доведеться значно дешевше продавати Україні газ – якщо програє "НАфтогазу" у Стокгольмському арбітражі.

Російському "Газпрому" доведеться платити за транзит газу через територію України на 4 млрд доларів на рік більше, у разі якщо Стокгольмський арбітраж прийме рішення на користь НАК "Нафтогаз України".

Про це на своїй сторінці в Facebook написав комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Газпрому" (в разі програшу - ред.) доведеться виплатити нам десятки мільярдів доларів компенсації, продавати газ за значно нижчою ціною, щороку платити на 4 млрд доларів більше за транзит і не перешкоджати нашій інтеграції в європейський ринок", - написав Вітренко.

Він також повідомив, що слухання щодо транзитного контракту починаються в понеділок.

Крім того, Вітренко навів основні вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому".

"Як це і передбачено контрактом з Газпромом, тариф на транзит повинен бути приведений у відповідність з європейськими правилами встановлення тарифів", - сказав він.

Комерційний директор заявив, що контракт повинен бути приведений у відповідність до чинного (обов'язкового) законодавства.

"Оскільки надання послуг з транспортування газу здійснюється територією України, очевидно, що українське законодавство повинно застосовуватися. І ніякі контракти між двома господарюючими суб'єктами, такими як "Газпром" і "Нафтогаз", не можуть мати "імунітет" від застосування законодавчих норм, адже закони мають вищу юридичну силу над контрактами", - пояснив він.

Вітренко також нагадав, що рішення арбітражу за контрактом на покупку газу очікується до квітня, а за контрактом на транзит газу - до червня 2017 року.

Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз" в рамках розгляду в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма заявив вимоги щодо компенсації їй компанією "Газпром" сумарно понад 26,6 млрд доларів. 17 жовтня стало відомо, що Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольму завершив усні слухання в об'єднаній справі за взаємними позовами "Нафтогазу України" та російського "Газпрому" щодо контракту на постачання газу до України.

"Газпром" і "Нафтогаз" судяться в Стокгольмському арбітражі з червня 2014 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: