"Нафтогаз" набере боргів на рекордну суму в 11 млрд доларів

Цього року "Нафтогаз" планує залучити ще 4 млрд доларів кредитів. Така сума може стати для компанії критичною.

У 2010 році НАК "Нафтогаз України" збирається збільшити свою кредиторську заборгованість ще на 4 млрд доларів, до рекордної за весь час існування компанії суми - 11 млрд доларів.

Як пояснив уповноважений президента з енергетичних питань Богдан Соколовський, такі значні борги "Нафтогазу" зумовлені низьким рівнем розрахунків населення і теплокомуненерго за спожитий газ, а також високим податковим навантаженням на НАК.

Минулого року "Нафтогаз" узяв кредити на 3 млрд і ще 4 млрд має намір залучити цього року. "З 6 млрд доларів, які пішли цього року на розрахунки з Росією за газ, 3 млрд було залучено у вигляді позик Міжнародного валютного фонду і українських банків. У поточному році з 10 млрд доларів, необхідних для розрахунків з Росією, ми будемо змушені залучити у вигляді кредитів ще 4 млрд", - заявив Соколовський.

У прес-службі "Нафтогазу" коментувати заяви Соколовського відмовилися. Проте джерело в компанії підтвердило, що наведені ним цифри "можуть виявитися коректними".

"Дійсно, кредиторська заборгованість може скласти вказану суму, але я б не драматизував ситуацію. У нас цього року в підземних сховищах є значні запаси газу, куплені за низькою ціною. Ми зможемо за рахунок їх продажу отримати додатковий прибуток і погасити частину кредиторської заборгованості. Головне, щоб були підвищені ціни на газ для промисловості, населення і ТКЕ", - сказав представник НАК.

Він також підкреслив, що велика частина заборгованості компанії - перед банками, які контролюються державою. Вони видавали "Нафтогазу" кредити на тривалий термін і на пільгових умовах.

Нагадаємо, у першому кварталі 2010 року ціна на газ для населення та українських промислових підприємств залишилася на рівні 2009 року, проте вже в другому кварталі уряд обіцяє їх збільшити. Національна комісія регулювання електроенергетики також ухвалила рішення про збільшення на 20% ціни газу для населення і теплокомуненерго, проте це рішення в судовому порядку заблокував Національний форум профспілок.

Читайте також:

Україна повністю розрахувалася з Росією за спожитий у 2009 році газ

"Нафтогаз" підвищив ціни на транзит нафти, щоб платити за газ

Транзит російського газу через Україну подорожчає на 60%

Тимошенко пообіцяла, що у 2010-му ціна на газ не зміниться

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: