"Нафтогаз" натякає, що грошей для "Газпрому" немає

НАК "Нафтогаз України" заявив, що, попри активну роботу, з коштами для вчасних розрахунків за імпортований у жовтні природний газ виникли проблеми.

"Нафтогаз" заявляє про складнощі з акумулюванням коштів для розрахунку за поставлений газ з "Газпромом".

Про це йдеться в заяві "Нафтогазу".

"Нафтогаз", незважаючи на значну заборгованість підприємств ТКЕ, у повному обсязі забезпечила лімітами природного газу підприємства комунальної теплової енергетики та решту споживачів у всіх регіонах України", - зазначається в ній.

"Водночас, складна фінансова ситуація, що склалася в Україні та зростаюча заборгованість внутрішніх споживачів, ускладнює акумулювання НАК "Нафтогаз України" коштів для вчасних та повних розрахунків за імпортований у жовтні природний газ", - заявили в НАК.

Напередодні представник президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський не виключив, що "Нафтогазу" доведеться брати гроші в борг, щоб розрахуватися за жовтневий газ. За припущенням Соколовського, "Нафтогаз" шукатиме кредит у Москві.

Нагадаємо, за газовим контрактом від 19 січня 2009 року, "Нафтогаз" зобов`язаний щомісячно направляти "Газпрому" платежі за газ не пізніше 7 числа місяця, наступного за постачаннями.

За першого неплатежу контракт між компаніями передбачає перехід на авансову систему розрахунків. Досі Україна розраховувалася за газ вчасно і в повному обсязі.

Як заявила прем'єр Юлія Тимошенко, загальна заборгованість перед "Нафтогазом" всіх українських споживачів, зокрема теплокомуненерго, становить 7 млрд грн.

Читайте також:

"Нафтогаз" збирає гроші, щоб розрахуватися з Росією

"Газпром" нагадав представнику Ющенка про свою доброту

Представник президента: Тимошенко шукає гроші на газ у Москві

"Нафтогазу" пообіцяли труднощі з оплатою російського газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: