"Нафтогаз" не повертатиме борг RosUkrEnergo у повному обсязі

RosUkrEnergo та "Газпром" домоглася права на повернення НАК "Нафтогазом" 12,1 млрд кубометрів газу, проте Кабмін і НАК наполягають на поверненні лише 5-6 млрд кубометрів.

RosUkrEnergo, яка належить Дмитру Фірташу і ВАТ "Газпром", домоглася в українських судах права на 12,1 млрд кубометрів газу, які їй має повернути "Нафтогаз".

Проте, Кабмін і НАК наполягають на поверненні лише 5-6 млрд кубометрів з урахуванням боргу трейдера перед компанією в 1,7 млрд дол. Про це пише "КоммерсантЪ-Украина".

Ключовим аргументом у протистоянні можуть стати висновки тимчасової слідчої комісії Верховної ради, що доводять причетність "Газпрому" до незаконного відбору газу.

Верховний суд відхилив касацію НАК "Нафтогаз Україна", зобов'язавши компанію виконати рішення Стокгольмського арбітражу - повернути 12,1 млрд кубометрів газу швейцарського трейдеру RosUkrEnergo.

Справу розглядала колегія суддів під головуванням Василя Гуменюка. Таким чином українські судові інстанції підтвердили рішення міжнародного арбітражу, і тепер RUE може домагатися його виконання.

Нагадаємо, у середу, 24 листопада, Кабінет міністрів також опублікував постанову, яка передбачає, що незалежно від обсягу газу, який повинна повернути НАК, податкові платежі компанії будуть повернені в повному обсязі.

Як відомо, на початку 2009 року "Нафтогаз" за розпорядженням колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко забрав з підземних сховищ країни 11 млрд кубометрів газу, які належали RUE. Підставою для цього стало право вимоги з трейдера боргу в розмірі 1,7 млрд дол, який "Нафтогазу" переуступив "Газпром".

Але відбір газу в рахунок боргу не був оформлений юридично між "Нафтогазом" і RUE. Одночасно "Газпром" припинив продаж газу трейдеру, що унеможливило реалізацію контрактів у Європі. Тим не менш до російської монополії RUE претензій не висувала, зате звернулася до Стокгольмського арбітражу з вимогою стягнути 11 млрд кубометрів і 1,1 млрд кубометрів пені з НАК. У червні суд підтримав трейдера.

Зазначимо, нині сторони обговорюють дві основні схеми погашення боргу. За словами високопоставленого джерела в Мінпаливенерго, Мінпаливенерго і НАК наполягають на тому, що у "Нафтогазу" залишилося право вимоги 1,7 млрд дол з RUE.

"Тому ми пропонуємо провести взаємозалік вимог і повернути швейцарської компанії решту 5-6 млрд кубометрів газу. Причому зробити це поступово - таким чином, щоб у газовому балансі країни не утворилася діра", - повідомило джерело.

У той же час джерело в "Газпромі" говорить, що компанія наполягає на поверненні RUE 11 млрд кубометрів газу.

"Компанія повинна продати цей газ в найкоротші терміни, розрахуватися з нами, а 'Газпром', відповідно, поверне 'Нафтогазу' 1,7 млрд дол.", - заявили в компанії.

Повідомляється, що сторони поки не домовилися про те, яка схема повернення буде застосована.

Нагадаємо, міжнародний арбітражний трибунал Стокгольма 8 червня 2010 року зобов'язав НАК "Нафтогаз" повернути RosUkrEnergo 11 млрд кубометрів газу, а також виплатити компанії встановлений контрактом штраф у товарній формі в розмірі 1,1 млрд кубометрів газу.

Читайте також:

Уряд почав передачу газу компанії Фірташа

Тимошенко просить МВФ не платити за оборудки Фірташа

СБУ допитала Портнова у справі RosUkrEnergo

БЮТ: "Нафтогаз" не оскаржував рішення суду у справі RosUkrEnergo

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: