"Нафтогаз" образився на Балогу

"Нафтогаз України" звинувачує главу Секретаріату президента Віктора Балогу в оприлюдненні недостовірної інформації про діяльність компанії.

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" звинувачує главу Секретаріату президента Віктора Балогу в оприлюдненні недостовірної інформації про діяльність компанії.

Про це сказано у відкритому листі "Нафтогазу України" до Балоги.

Нафтогаз України
Архів
НАК "Нафтогаз України" звинувачує главу Секретаріату президента Віктора Балогу в розповсюдженні недостовірної інформації
У листі компанія звертається до глави Секретаріату з проханням привселюдно пояснити, з якою метою була оприлюднена недостовірна інформація щодо накопичених "Нафтогазом України" обсягів газу в підземних сховищах.

Компанія повідомляє, що станом на 15 серпня в сховищах перебувають 26,5 млрд. куб. м палива, що є рекордним показником, починаючи з 1998 року.

Безпосередньо Україні з цих запасів належать близько 19 млрд. куб. м (газ "Нафтогазу України" - 5,5 млрд. куб. м й "Укргаз-Енерго" - 13 млрд. куб. м).

"Можливо, Ви навмисно занижуєте досягнення "Нафтогазу", тому що рік тому з завданням створити справжній запас газу не впоралися керівники компанії, які належать до "помаранчевого" табору", - зазначається в листі.

"Нафтогаз України" також звертає увагу на те, що "Укргаз-Енерго" (названа в повідомленні Секретаріату нерезидентом України) на 50% належить НАК й не тільки зареєстрована в Україні, але й встигла перерахувати з початку року станом на 16 серпня 5,93 млрд. гривень у державний бюджет.

Компанія інформує, що єдиною метою створення "Укргаз-Енерго", яка закріплена в статуті, є реалізація природного газу споживачам України, а, отже, газ, що належить цій компанії і зберігається в ПСГ, не може бути експортований за межі нашої країни, і буде використаний у ході опалювального сезону.

"Нафтогаз України" буде вдячний, якщо Ви розтлумачите, за якими критеріями Секретаріат президента визначає приналежність або неприналежність компаній до резидентів України", - сказано в листі.

"Нафтогаз України" також повідомляє, що протоколи про умови поставок газу в Україну традиційно підписуються восени.

Компанія впевнена, що нинішній уряд і Міністерство палива й енергетики в котрий раз успішно домовляються з постачальниками газу.

"А щодо ціни, то міністр палива й енергетики України Юрій Бойко вже багаторазово сповіщав громадськість, що підвищення ціни не перевищить 10% - це майже рівняється щорічному рівню інфляції, а тому не є істотним", - сказано в повідомленні.

Компанія також просить Балогу пояснити, яке право має чиновник, навіть у ранзі глави Секретаріату, грубо втручатися в господарські справи суб'єкта підприємницької діяльності, яким є "Нафтогаз України", розголошувати його комерційну інформацію, поширювати свідомо неправдиві відомості про компанію.

"Якщо ж клерки Секретаріату президента рангом нижче дезорієнтували Вас, Віктор Іванович, надавши недостовірну інформацію про стан справ у газовій галузі, то сподіваємося, що, як порядна людина, Ви привселюдно вибачитеся перед НАК "Нафтогаз України" й у майбутньому завжди зможете одержати правдиву інформацію, звернувшись безпосередньо до компанії", - сказано в листі.

Як повідомляв iPlus, сьогодні прес-служба Президента поширила повідомлення з посиланням на слова Віктора Балоги, де він заявляє про неефективну діяльність Міністерства палива й енергетики в сфері забезпечення України природним газом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: