"Нафтогаз" отримав 4 млрд з податків, щоб розплатитися з Москвою

Уряд здійснив велику виплату відшкодування ПДВ НАК "Нафтогаз", що змусило його навіть переглянути бюджетний розпис на цей рік.

НАК "Нафтогаз України" на початку вересня отримала відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) в обсязі 4,136 млрд грн. Це дозволило компанії розрахуватися за російський газ.

Виплата була здійснена за дорученням першого віце-прем'єра Олександра Турчинова.

Велика виплата відшкодування "Нафтогазу" змусила уряд переглянути бюджетний розпис на 2009 рік, збільшивши план відшкодування ПДВ у вересні на 3,6 млрд грн за рахунок скорочення його в листопаді і грудні на 1,8 млрд грн щомісяця.

За неповні дев'ять місяців 2009 року "Нафтогазу" з держбюджету було відшкодовано 7,6 млрд грн, тоді як за весь 2008 рік цей показник склав 0,8 млрд грн.

Як повідомлялося, заборгованість з відшкодування ПДВ у січні-серпні цього року зросла на 44,4% - до 19,2 млрд грн, у тому числі прострочена - на 25,6%, до 4,9 млрд грн.

Нагадаємо, що 23 вересня було оприлюднено інформацію про те, що "Нафтогаз" готовий оголосити технічний дефолт. За повідомленнями ЗМІ, уряд вирішив перенести переговори про реструктуризацію боргу "Нафтогазу" за єврооблігаціями на 500 мільйонів доларів на жовтень 2009 року, хоча термін погашення боргу закінчується вже 30 вересня.

В той же час, у Міністерстві палива та енергетики спростували ймовірність дефолту "Нафтогазу" та пообіцяли встигнути реструктуризувати борг компанії.

Зовнішній борг "Нафтогазу" зараз становить 1,7 мільярда доларів. З них 500 мільйонів припадає на єврооблігації.

Читайте також:

У Ющенка розказали, чому "Нафтогаз" опинився по вуха в боргах

"Нафтогаз" врятують від дефолту протягом 20 днів

"Нафтогаз України" запропонував кредиторам реструктуризувати борг

"Нафтогаз" впритул наблизився до дефолту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: