"Нафтогаз" отримав докази шахрайства газзбутів із платіжками для населення - Коболєв

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами глави компанії, нині потрібно встановити, про які обсяги газу йдеться.

У "Нафтогазі" підтвердили інформацію про те, що газзбути перепродавали газ для населення промисловим підприємствам.

Про це заявив голова правління НАК "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

"На нараді в регулятора, яка відбулась сьогодні, обговорювалось дуже цікаве питання: система (добового балансування газу - прим. ред.) показала факти, підтверджені рішеннями та цифровими підписами газзбутів, про те, що газ, який "Нафтогаз" передавав газзбутам, частково перепродавався на комерційні компанії", - розповів він.

За словами Коболєва, регулятори повинні провести детальне розслідування ситуації, зокрема, у яких обсягах газзбути перепродавали дешевий газ для потреб населення за ринковою ціною комерційним компаніям.

Зазначимо, нині "Нафтогаз" продає газ населенню за цінами, нижчими за ринкові, а промислові споживачі - за ринковими тарифи. Реалізація газу здійснюється через компанії-посередники - газзбути, які часто завищують показники споживання газу населенням, щоб продати цю кількість газу промисловцям, а отримані гроші привласнити.

Нагадаємо, 19 жовтня 2018 року Кабінет міністрів під час екстреного засідання одноголосно підтримав підвищення ціни на газ для населення на 23,5%. Від 1 листопада 1 тисяча кубометрів газу коштує 8850 гривень. Крім того, Україна взяла на себе зобов`язання перед Міжнародним валютним фондом підвищити ціну на газ для населення на 15% від 1 травня 2019 року, а також від 2020 року зрівняти ціни для населення до ринкових.

Раніше у НАК "Нафтогаз" заявили, що у декількох регіонах України облгази та газзбути групи Дмитра Фірташа дезінформують споживачів у квитанціях на оплату газу. Зокрема, в листопаді багато українців отримали платіжки з донарахуваннями за жовтень та попередженням про донарахування за три попередніх роки зі значними сумами.

30 січня Кабінет міністрів рекомендував НАК "Нафтогаз України" забезпечити 100% домогосподарств України лічильниками газу. У самій компанії зазначили, що "Нафтогаз" зможе забезпечити українців лічильниками для газу, якщо буде прямий контракт зі споживачами та затверджений фінансовий план.

Залиште свій коментар

Вибір редакції