Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нафтогаз" отримав від "Газпрому" документи про розрив контрактів і закриває свій офіс у Москві

Газова суперечка перейшла на офіційний і документально підтверджений рівень.

"Нафтогаз Україна" отримав належну офіційну інформацію щодо наміру російського "Газпрому" розірвати існуючі газові угоди. Про це заявив комерційний директор української компанії Юрій Вітренко.

За його словами, "Нафтогаз" уже отримав від російського "Газпрому" офіційне повідомлення про намір розірвати газові контракти. "Ми отримали інформацію від "Газпрому" з приводу їхнього наміру звернутися в арбітраж для внесення змін або розриву контракту на купівлю і транзит газу. Ми ретельно вивчаємо цю інформацію", – сказав Вітренко. Водночас він повідомив, що українська сторона наразі не бачить підстав для розірвання договору про транзит палива і відкрита до переговорів, а в разі їх провалу готова до нового розгляду суперечки в Стокгольмському арбітражі.

ВідеоРозірванням договору з "Нафтогазом" Москва довела, що здатна грати проти себе

"Газпром" заявив, що збирається розірвати контракт із "Нафтогазом" на постачання та транзит газу. Всі зайві витрати в "Нафтогазі" збираються ретельно перелічити і виставити рахунок Москві. Поки що продавати свій газ Росії ніде.

Розірванням договору з "Нафтогазом" Москва довела, що здатна грати проти себе

Тим часом російські ЗМІ повідомляють про те, що офіс "Нафтогазу" в Москві буде закрито з ініціативи української компанії. Причиною цього називають недоцільність його подальшого існування, а датою фактичної ліквідації – 12 березня 2018 року.

Нагадаємо, російський "Газпром" відмовився постачати газ Україні від 1 березня та повернув проплачені кошти. Відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу, Україна повинна купувати щорічно в РФ (до 2019-го, коли закінчиться дія контракту) 4 млрд кубометрів газу (раніше було 50 млрд кубометрів). Якщо "Нафтогаз" не купує газ, то автоматично застосовується формула "бери або плати" - тобто Київ повинен заплатити навіть за ті обсяги, які не купував. Тому "Нафтогаз" і чекав остаточного рішення арбітражу, яке було озвучене 28 лютого, аби почати обов'язкові закупівлі.

У "Нафтогазі" зазначили, що відмова "Газпрому" постачати газ автоматично означає, що протягом 2018 року до України не буде застосовуватися формула "бери або плати". Згодом "Газпром" заявив, що не лише розриває з Україною всі контракти на постачання газу, а також і на його транзит територією України до Європи. Потім "Газпром" заявив, що не буде припиняти транзит газу через Україну "просто зараз".

Нафтогаз
УНІАН

справа Нафтогазу і Газпрому_1
Нафтогаз України

Залиште свій коментар

Вибір редакції