Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нафтогаз" отримав від російського "Газпрому" майже 600 мільйонів доларів за транзит газу

Ці кошти сплачені за транзит палива від грудня 2019 року до лютого 2020 року.

У січні нинішнього року НАК "Нафтогаз України" отримав від російського "Газпрому" платежі на 578,4 млн доларів за забезпечення трьох місяців роботи за транзит газу.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

Зазначається, що у грудні 2019 року "Нафтогаз" отримав 239,5 млн доларів за транзит, а також 175,1 млн передоплати за січень  і $ 163,8 млн за лютий 2020 року. 

За словами Вітренка, отримана сума - це 33% доходів державного бюджету за січень нинішнього року. "Якби ми фактично не обміняли позовні вимоги в новому арбітражі на новий транзитний контракт, то у січні "Нафтогаз" би отримав тільки 239.5 млн доларів. Це був би останній платіж за транзит", - пише Вітренко.

"Нафтогаз" також міг отримати лише 239.5 млн доларів, якби Украна і Росія продовжили попередній контракт на транзит газу. Зазначається, що за старим контрактом не було передплати, тому і в лютому компанія отримала б меншу суму.

"Справа в тому, що раніше "Газпром" сплачував тільки за фактично протранспортовані обсяги, а вони склали лише 46% від законтрактованих. А ось у новому контракті вже діє принцип "качай або плати". Іншими словами, якщо порівняти з попереднім контрактом, то через дію цього принципу у січні 2020 року фактична ставка транзиту газу для "Газпрому" була більш ніж у два рази вищою, ніж у грудні 2019 року", - повідомив очільник "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

Нагадаємо, 30 грудня у результаті тристоронніх переговорів Україна-Росія-Європейський Союз сторони підписали новий контракт про транзит газу. Угоду укладено на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років на аналогічних умовах. За підрахунками виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, доходи від транзиту газу, які Україна отримає протягом наступних 5 років, складуть 7,2 мільярда доларів.

У рамках пакетної угоди Росія погодилась виплатити Україні майже 3 мільярди доларів грошима за рішенням Стокгольмського арбітражу. Водночас, українська сторона відмовилась від інших судових позовів та претензій до "Газпрому". Однак, це не стосується позову щодо втрачених активів "Нафтогазу" в анексованому Криму та на шельфі Чорного моря.

Відео Україна не веде жодних перемовин щодо відновлення прямих закупівель газу з Росії

Також продовження транзиту російського газу через Україну принесе нашій економіці додатково 2% ВВП на рік. Сумарний ефект - 150 мільярдів доларів упродовж 5 років. Про це заявив голова "Оператора газотранспортної системи" Сергій Макогон.  

Україна не веде жодних перемовин щодо відновлення прямих закупівель газу з Росії

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції