"Нафтогаз" переадресував претензії компанії Фірташа до "Газпрому"

"Нафтогаз" відповів на звинувачення Фірташа у крадіжці 11 млрд кубометрів газу в січні 2009 року.

Олег Дубина
УНІАН
Керівник НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина
Керівник НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина вважає нелогічними претензії компанії Centragas, котра є власником 50% компанії RosUkrEnergo, до України щодо 11 млрд кубометрів газу, які раніше належали швейцарському газотрейдеру.

"Нафтогаз" цей газ купив у "Газпрому", тому RosUkrEnergo може звернутися до свого партнера, а не до нас", – сказав Дубина на прес-конференції в Кабінеті міністрів.

Нагадаємо, контрольована бізнесменом Дмитром Фірташем компанія Centragas попередила український уряд про початок судового розгляду щодо експропріації "Нафтогазом" у компанії RosUkrEnergo в січні 2009 року 11 млрд кубометрів газу.

Centragas наполягає, що ці 11 млрд кубометрів газу належать RosUkrEnergo, в якому другим співзасновником з часткою 50% є російське ВАТ "Газпром", і що на момент експропріації RosUkrEnergo тримала цей газ в українських сховищах для подальшого транзиту і постачання цього газу своїм клієнтам у Європі.

Загальна сума судових претензій до "Нафтогазу України", згідно з його даними, станом на 5 листопада 2009 року, становить 10 млрд грн у судах українських юрисдикцій і 28 млрд грн (3,5 млрд доларів) у судах зарубіжних юрисдикцій. Станом на початок 2009 року, "Нафтогаз України" називав меншу суму претензій – 17,5 млрд грн.

У середині листопада російська газета "Ведомости" повідомила, що RosUkrEnergo збільшила претензії до "Нафтогазу України" вчетверо - до 8,26 млрд доларів. За даними газети, уточнена позовна заява направлена у Стокгольмський арбітраж 12 листопада і буде розглянута 18 січня 2010 року.

Читайте також:

Фірташ звинуватив Україну в незаконному відборі 11 млрд кубометрів газу

Фірташ вимагає від України 8 млрд доларів

Росія дозволила Україні купувати менше газу

"Газпром" вчетверо скоротить закупівлі газу в Туркменії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: