"Нафтогаз" підготував сенсаційні зміни газових контрактів з РФ

НАК "Нафтогаз" проводить переговори щодо коригування газових контрактів з РФ. Компанія готує всіх до сенсації.

"Нафтогаз" має намір домовитися з "Газпромом" з приводу перегляду газових контрактів.

Про це повідомив прес-секретар "Нафтогазу" Валентин Землянський.

За його словами, з "Газпромом" постійно проходять переговори щодо коригування контрактів.

"Всі готові до сенсації. Це вже буде в фіналі, коли будуть підписи голів правління "Нафтогазу" і "Газпрому", або прем'єрів. Давайте дочекаємося того періоду, коли закінчиться нормальний переговорний процес між двома госпсуб'єктами", - зазначив він.

Тим часом, міністр з питань житлового господарства України Олексій Кучеренко повідомив, що перший заступник голови правління "Нафтогазу" Ігор Диденко залишився в Москві на переговорах.

"Якщо ми не будемо вчасно розраховуватися за газ з РФ за умовами контракту грошима, то ми будемо змушені розраховуватися чимось іншим", - відзначив він.

Нагадаємо, що раніше Віктор Ющенко звернувся з проханням до президента Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу надати підтримку Україні щодо проведення переговорів з Росією щодо перегляду газових угод.

Відзначимо, що "Нафтогаз" 6 листопада розрахувався з "Газпромом" за поставлений у жовтні 2009 року газ.

Раніше з джерел у Мінфіні стало відомо, що використає для оплати російського газу спеціальні права запозичення МВФ (SDR).

SDR - штучні платіжні кошти, які випускає МВФ. Його використання можливо тільки між країнами-членами фонду. Курс спеціальних прав запозичення визначається на основі вартості кошика, до якого входять долар США, євро, японська єна й фунт стерлінгів.

Нещодавно "Нафтогаз" вперше за цей рік повідомив, що у нього виникли проблеми з акумулюванням коштів для оплати газу й кредит шукають у Москві.

Росія неодноразово пропонувала європейським країнам дати кредит Україні. Так, 2 листопада Путін попросив ЄС "підкинути міліардик" на газ. Він також заявив ЄС про можливі проблеми з транзитом російського газу європейським споживачам.

Однак 5 листопада міністр промисловості й енергетики Швеції Мауд Улофссон заявила, що до обов’язків ЄС не входить видача кредитів Україні для оплати газових поставок, а Київ і Москва повинні домовитися самі.

Читайте також:

Україна розрахується за російський газ грошима МВФ

Ющенко попередив про 8-мільярдний штраф за російський газ

Євросоюз попросив Ющенка не заважати платити за російський газ

"Нафтогаз" успішно врятувався від дефолту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: