"Нафтогаз" підготував сенсаційні зміни газових контрактів з РФ

НАК "Нафтогаз" проводить переговори щодо коригування газових контрактів з РФ. Компанія готує всіх до сенсації.

"Нафтогаз" має намір домовитися з "Газпромом" з приводу перегляду газових контрактів.

Про це повідомив прес-секретар "Нафтогазу" Валентин Землянський.

За його словами, з "Газпромом" постійно проходять переговори щодо коригування контрактів.

"Всі готові до сенсації. Це вже буде в фіналі, коли будуть підписи голів правління "Нафтогазу" і "Газпрому", або прем'єрів. Давайте дочекаємося того періоду, коли закінчиться нормальний переговорний процес між двома госпсуб'єктами", - зазначив він.

Тим часом, міністр з питань житлового господарства України Олексій Кучеренко повідомив, що перший заступник голови правління "Нафтогазу" Ігор Диденко залишився в Москві на переговорах.

"Якщо ми не будемо вчасно розраховуватися за газ з РФ за умовами контракту грошима, то ми будемо змушені розраховуватися чимось іншим", - відзначив він.

Нагадаємо, що раніше Віктор Ющенко звернувся з проханням до президента Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу надати підтримку Україні щодо проведення переговорів з Росією щодо перегляду газових угод.

Відзначимо, що "Нафтогаз" 6 листопада розрахувався з "Газпромом" за поставлений у жовтні 2009 року газ.

Раніше з джерел у Мінфіні стало відомо, що використає для оплати російського газу спеціальні права запозичення МВФ (SDR).

SDR - штучні платіжні кошти, які випускає МВФ. Його використання можливо тільки між країнами-членами фонду. Курс спеціальних прав запозичення визначається на основі вартості кошика, до якого входять долар США, євро, японська єна й фунт стерлінгів.

Нещодавно "Нафтогаз" вперше за цей рік повідомив, що у нього виникли проблеми з акумулюванням коштів для оплати газу й кредит шукають у Москві.

Росія неодноразово пропонувала європейським країнам дати кредит Україні. Так, 2 листопада Путін попросив ЄС "підкинути міліардик" на газ. Він також заявив ЄС про можливі проблеми з транзитом російського газу європейським споживачам.

Однак 5 листопада міністр промисловості й енергетики Швеції Мауд Улофссон заявила, що до обов’язків ЄС не входить видача кредитів Україні для оплати газових поставок, а Київ і Москва повинні домовитися самі.

Читайте також:

Україна розрахується за російський газ грошима МВФ

Ющенко попередив про 8-мільярдний штраф за російський газ

Євросоюз попросив Ющенка не заважати платити за російський газ

"Нафтогаз" успішно врятувався від дефолту

Відео"Нафтогаз" підготував зміни газових контрактів з РФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: