"Нафтогаз" пішов назустріч боржникам

НАК готова піти на поступки газопостачальним компаніям в обмін на повний розрахунок за нинішній рік.

У НАК "Нафтогаз України" готові реструктуризувати строком на п'ять років борги газопостачальних компаній (облгазів) за газ, поставлений їм у минулі роки, за умови стовідсоткових розрахунків у 2010 році, пише "Коммерсант-Украина" в статті ""Нафтогаз" меняет прошлое на настоящее".

Це питання 2 липня обговорювалося на нараді під головуванням міністра палива та енергетики Юрія Бойка за участю керівництва НАК, її дочірньої компанії "Газ України" та облгазів.

У компанії нагадали, що в травні НКРЕ підвищила тарифи для облгазів на транспортування природного газу в середньому на 34,4%, до 109,3 грн за тисячу кубометрів, на постачання - на 8,7%, до 37,5 грн за тисячу кубометрів.

"Нафтогазом" ведеться робота з НКРЕ щодо подальшої можливості приведення тарифів на транспортування і постачання газу до економічно обгрунтованого рівня. Це дозволяє нам розраховувати на конструктивну позицію облгазів щодо оплати", - заявили в монополії.

Загальний борг облгазів на 1 липня, за даними "Газу України", складає близько 10 млрд гривень. З них за 2010 рік - 670 млн гривень.

В облгазах позитивно оцінюють пропозицію про реструктуризацію, але вважають, що зростання тарифів як і раніше недостатнє.

"Жоден облгаз не може повністю розплатитися за існуючими боргами. Тому реструктуризація є єдино можливим шляхом виходу із ситуації", - вважає перший заступник голови правління "Київгазу" Павло Явтушенко.

В "Одесагазі" кажуть, що навіть після підвищення тарифів грошей ледь вистачає на те, щоб виплачувати заробітну плату та сплачувати поточну закупівлю газу.

"Якщо нам знадобиться провести ремонт мереж, нам доведеться затримувати платежі "Газу України" - залучати кредити, як раніше, зараз можливості немає", - говорить співрозмовник у компанії.

На його думку, для своєчасних розрахунків тарифи повинні бути збільшені ще на 30-40%.

Читайте також:

Газовики погрожують всеукраїнським страйком

Ющенко скасував передачу "Нафтогазу" газорозподільних мереж

Уряд збільшив статуний капітал "Нафтогазу" на 12 мільярдів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: