"Нафтогаз" почав постачати газ до України через свою швейцарську "дочку"

Імпорт відбувається через італійську та британську компанії.

Найбільший державний енергохолдинг "Нафтогаз України" почав постачання газу з Європи через свою дочірню компанію Naftogaz Trading Europe S.A., що зареєстрована в Швейцарії.

У середині липня "Нафтогаз" отримав від своєї "дочки" на кордоні з Україною близько 7 млн кубометрів газу. Після тримісячної перерви "Нафтогаз" відновив купівлю блакитного палива в британської Shell Energy Europe Limited та італійської Eni Trading & Shipping (після піврічної паузи). Про це повідомляє OilNews із посиланням на дослідження "Консалтингової групи А-95".

Загалом, протягом 2017 року "Нафтогаз України" планує імпортувати через Naftogaz Trading Europe S.A. 1,7 млрд кубометрів газу (20% від планового річного імпорту). Згідно зі стратегією "Нафтогазу", всі закупівлі імпортного газу доцільно проводити через Naftogaz Trading Europe, за винятком закупівель на кредитні кошти міжнародних фінансових організацій (Європейський банк реконструкції та розвитку, Світовий банк).

Ще в середині червня наглядова рада "Нафтогазу" погодила укладення рамкового контракту на постачання газу з Naftogaz Trading Europe очікуваною вартістю до 148,8 млрд грн.

Зазначимо, що Naftogaz Trading Europe S.A. є 100% дочірньою компанією НАК "Нафтогаз України" і зареєстрована в Женеві (Швейцарія). Компанія була створена на базі Naftogaz Overseas S.A. в серпні 2016 року. Її директорами є Ірина Михайленко, Юрій Вітренко та Володимир Томаш. Наприкінці червня "Нафтогаз" докапіталізував цю компанію на 8,3 млн доларів. Naftogaz Overseas була заснована 2012-го року задля торгівлі нафтою, видобутої "Нафтогазом" у Єгипті.

Глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв пояснив, що одним із завдань Naftogaz Trading Europe буде залучення кредитів від західних комерційних банків під заставу природного газу, що перебуває в українських підземних газосховищах.

Залиште свій коментар