"Нафтогаз" подав до Стокгольмського арбітражу нові позовні вимоги проти "Газпрому"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На рішення за цим арбітражем очікують у 2021 році.

НАК "Нафтогаз України" подав до Стокгольмського арбітражу нові позовні вимоги проти "Газпрому" щодо компенсації понад 12 млрд доларів.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Відправили в Стокгольмський арбітраж "Заяву про захист та зустрічні позовні вимоги". Нагадаю, що це Газпром “напав” на Нафтогаз, і тому ми захищаємося - ще 18 квітня 2018 року Газпром звернувся до Стокгольського арбітражу з вимогою про початок арбітражу. Зараз настала наша черга подати "Заяву про захист та зустрічні позовні вимоги". Кількість сторінок тільки основного тексту нашої Заяви перевищує 500. До нього додаються 3 звіти міжнародних експертів, які були спеціально для цього розроблені. Також додаються показання свідків і купа інших додатків", - написав він.

Відео "Нафтогаз" готується до чергової газової війни із Росією

Росія вчергове висунула свої умови щодо збереження транзиту територією України. У "Нафтогазі" натомість готові розмовляти із сусідом лише мовою договорів. Пояснюють, хочуть мати змогу позиватися, якщо "Газпром" не виконуватиме умов контрактів. Разом із тим, твердять, уже зараз почали підготовку до зими. Не відкидають, що Росія може вкотре використати старий метод тиску - газову війну і Україна має бути до неї готова.  

"Нафтогаз" готується до чергової газової війни із Росією

За словами Вітренка, над документами фахівці активно працювали приблизно три місяці.

"Захищати Україну від багатомільярдних позовів з боку наймогутнішої корпорації Росії - складно, але це висока честь для мене. Ну а подавати зустрічні позови про компенсацію збитків на ще більші суми, при цьому незрівнянно більш обґрунтовані позови, - це надзвичайно складно, але це взагалі унікальна можливість. "Газпром" ще залишається нам винним 3 млрд дол. Ми розраховуємо, що ми стягнемо цей борг у 2020 році", - додав він.

Водночас виконавчий директор "Нафтогазу" зазначив, що 2021 року розраховує на ухвалення рішення за новим арбітражем.

До того ж Вітренко пояснив, що нині "Газпром" хоче переглянути рішення попереднього Стокгольмського арбітражу за транзитним контрактом, бо вважає, що він накладає нерозумно надмірні зобов’язання.

"Йдеться про контрактне зобов’язання "Газпрому" подавати для транзиту не менше 110 млрд куб на рік. Фінансовий ефект - приблизно 6 мільярдів доларів. "Нафтогаз" звернувся до арбітражу 6 липня 2018 року з вимогою про перегляд транзитного тарифу, який діє від 13 березня 2018 року (дата звернення до "Газпрому" про перегляд тарифу) до закінчення контракту (1 січня 2020 року) та компенсацію за невиконання "Газпромом" зобов’язань подавати для транзиту не менше 110 млрд куб на рік починаючи від 2018 року (за попередні роки нам присудили компенсацію у попередньому рішенні арбітражу). Як і щодо перегляду тарифу, так і щодо компенсації за недопостачання йдеться про наслідки дій самого "Газпрому", - розповів він, уточнивши, що фінансовий ефект від компенсації збитків становить понад 12 мільярдів доларів.

Окремо директор "Нафтогазу" нагадав, що 6 вересня 2018 року Стокгольмський арбітраж ухвалив рішення про консолідацію проваджень за зверненням "Газпрому" та за зверненням "Нафтогазу" в одне провадження, 21 вересня був сформований арбітражний трибунал, який розглядає цю справу, 25 лютого був затверджений процесуальний графік.

Відправили в Стокгольмський арбітраж “Заяву про захист та зустрічні позовні вимоги”. Нагадаю, що це Газпром “напав” на...

Опубликовано Юрием Витренко Суббота, 2 ноября 2019 г.

Нагадаємо, 28 жовтня у Брюсселі завершився черговий раунд переговорів між Україною, Росією та ЄС про транзит газу. Віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчовіч заявив, що розчарований результатами тристоронніх переговорів.

На початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу. На думку очільника "Нафтогазу" Андрія Коболєва, "Газпром" не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні газ. 

Детальніше про перспективи збереження транзиту газа Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції