Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нафтогаз" попросив уряд продати половину української ГТС – ЗМІ

Компанія вважає, що інакше буде важко забезпечити транзит після 2019 року.

"Нафтогаз України" просить Кабмін розглянути можливість продажу 49% акцій оператора української ГТС міжнародному партнеру. У компанії аргументують це потребою збереження доходів від транзиту газу на нинішньому рівні після 2019 року, коли закінчиться дія контракту з російським "Газпромом".

За повідомленням Українських Новин, у листі НАК до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана вказані конкретні цифри, котрі можуть супроводжувати комерційну угоду. "Вартість ГТС за оцінкою авторитетної міжнародної компанії становить близько 14 млрд доларів. Українське законодавство дозволяє кваліфікованому міжнародному партнеру придбати до 49% у статутному капіталі оператора ГТС України. Якщо міжнародний партнер заплатить відповідно 7 млрд доларів за 49% акцій оператора ГТС, то така інвестиція може розглядатися як певна гарантія збереження доходів від транзиту на поточному рівні", - наводить інформагентство текст документу.

ВідеоУкраїнську газотранспортну систему взяли під посилену охорону через конфлікт із "Газпромом"

Через конфлікт із "Газпромом" у "Нафтогазі" побоюються диверсій. Росіяни почали процедуру розірвання контрактів з Україною. Завершити її можна лише через суд. Тож знову звертатимуться в Стокгольмський арбітраж. Судова тяганина, вважають в "Нафтогазі", може тривати довше, ніж дія самих договорів, яка спливає за два роки.

Українську газотранспортну систему взяли під посилену охорону через конфлікт із "Газпромом"

Також повідомляється, що "Нафтогаз" просить прем'єра винести це питання на розгляд Ради національної безпеки.

Як повідомлялося, влітку наглядові ради компаній "Нафтогаз України" і "Магістральні газопроводи України" домовились щодо того, як відбуватиметься повне і прозоре відокремлення функцій оператора газо-транспортної системи. Згідно з узгодженим документом, процес відокремлення функції оператора ГТС завершать на початку 2020 року, після завершення дії чинного контракту на транзит газу з російським "Газпромом".

Залиште свій коментар

Вибір редакції