"Нафтогаз" постачав Донецьку неякісний газ

"Нафтогаз" попався на постачанні неякісного газу східним регіонам України.

Контрольні вимірювання природного газу, що постачається на котельні Донецька, показали, що якість палива не відповідає заявленим параметрам.

Так, за даними НАК "Нафтогаз України", щільність газу становить 0,72 кг на куб.м. Цей показник використовується при розрахунках обсягів споживаного палива і, відповідно, нарахуванні плати.

Однак, вимірювання, проведені на замовлення Донецької міськради, показали, що характеристики газу відрізняються від лабораторних даних НАКу.

У протоколі дослідження наголошується, що насправді щільність коливається в межах 0,68-0,72 кг на куб.м (дельта - 7,2%).

Така "дельта" розрахункових параметрів призводить до того, що добова перевитрата газу в точці вимірювання становила 2102 куб. м. При зміні щільності на 7%, скоригований обсяг газу змінюється на 3,5%.

Експерти заявляють, що на даний час параметри газу надаються споживачеві місцевими управліннями газового господарства на основі лабораторних даних НАК "Нафтогаз України". Тобто контроль за якістю газу з боку споживача відсутній. Згідно з наведеними розрахунками, впровадження аналізатора щільності газу може дати економію до 3-х відсотків від загального споживання.

Читайте також:

До липня газ для населення подорожчає двічі

Газ для промисловості і бюджетників подорожчав

Бойко: 25% акцій "Нафтогазу" продадуть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: