"Нафтогаз" повернув Фірташу 11 млрд кубів газу

"Нафтогаз України" повернув компанії Дмитра Фірташа "RosUkrEnergo" 11 млрд кубометрів природного газу.

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" повернула швейцарському трейдеру "RosUkrEnergo" 11 млрд кубометрів газу.

Нагадаємо, що 1 березня НАК Нафтогаз як виконання рішення Стокгольмського арбітражу повернув швейцарськії "RosUkrEnergo" близько 7 млрд куб. м природного газу.

Як повідомлялося, 7 грудня міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко підтвердив, що RUE перерахувало НАК "Нафтогаз України" 1,7 млрд дол. боргу. Того ж дня RUE за рахунок коштів Газпромекспорту погасило 2,51 млрд дол. боргу перед "Газпромом" і "Нафтогазом".

24 листопада Верховний суд України підтвердив рішення Шевченківського районного суду Києва і Апеляційного суду, якими була підтверджена правомірність рішення Стокгольмської торгової палати від 8 червня 2010 року, згідно з яким НАК "Нафтогаз" зобов'язана повернути RUE 12,1 млрд куб м природного газу. Крім того, суд зобов'язав "Нафтогаз" заплатити RUE 197 млн дол. за порушення контракту.

Компанію "RosUkrEnergo" у 2004 році створив Дмитро Фірташ для здійснення транзиту газу в Україну та в країни Європейського Союзу. До її створення, як стверджують деякі політики та експерти, був причетний тодішній голова "Нафтогазу України" Юрій Бойко.

Читайте також:

"Нафтогаз" повернув RosUkrEnergo вже 7 млрд куб. м газу

Кабмін відмовився від компенсацій RosUkrEnergo за рахунок бюджету

БЮТ: "Нафтогаз" не оскаржував рішення суду у справі RosUkrEnergo

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: