"Нафтогаз" повністю розрахувався з "Газпромом"

Кошти за спожитий Україною газ у травні перераховані "Газпрому".

"Нафтогаз" повністю розрахувався з "Газпромом" за поставлений Україні в травні природний газ.

Про це повідомив прес-секретар НАК Валентин Землянський.

"О 21:23 отримано підтвердження банку-кореспондента (про перерахування коштів Газпрому)", - сказав він.

Також, як повідомило "Українській правді" поінформоване джерело в газових колах, казначейство "Газпрому" підтвердило отримання коштів.

Нагадаємо, увечері 5 червня Росія не отримувала від України платіж за постачання, але чекатиме його до 9-го, а не 7 червня, заявив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

Президент України Віктор Ющенко в середині дня 5 червня повідомив, що Україна направляє російському "Газпрому" 3,8 мільярда гривень (475 мільйонів доларів) платежу за спожитий у травні газ.

Кошти для оплати у результаті були знайдені в Нацбанку, який скористався валютними резервами країни і через "Ощадбанк" надав кредит "Нафтогазу".

З кінця травня російська влада та керівники “Газпрому” не раз заявляли про неспроможність України заплатити за спожитий у травні газ, що може призвести до припинення постачань газу в Європу вже в червні - липні.

Уповноважений президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявив, що Росія повинна вибачитися за некоректні висловлювання в адресу України щодо розрахунків за газ.

У свою чергу президент РФ Дмитро Мєдвєдєв порекомендував Києву не ображатися на законні вимоги Москви сплатити газ, а шукати джерела фінансування.

Читайте також:

Дубина попросив не нагнітати ситуацію навколо "Нафтогазу"

Мєдвєдєв порадив Києву не ображатися, а шукати гроші за газ

Мєдвєдєв запропонував вирішувати газові суперечки в спеціальному інституті

"Газпром" чекатиме грошей за газ до 9 червня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: