"Нафтогаз" позичить на російський газ 625 мільйонів

"Нафтогаз" закуповує природний газ на опалювальний сезон за кредитні кошти.

НАК "Нафтогаз України" оприлюднив заяву про залучення компанією кредитних коштів. В липні поточного року компанія планує отримати кредит у ВАТ "Державний експортно-імпортний банк України" на суму 625 млн грн для фінансування закупівлі природного газу.

Залучення кредитних коштів відбувається в рамках виконання міжнародних контрактів на закупівлю природного газу та підготовки до опалювального сезону 2011-2012 рр.

"Природний газ, який закуповує компанія у міжопалювальний період, накопичується в підземних сховищах газу з метою подальшої реалізації в холодну пору року. Такий технічний процес запобігає ризикам дефіциту енергоресурсу в пікові періоди споживання. Подібні кредити не призводять до погіршення фінансового стану компанії, оскільки забезпечені товаром, ціна на який зростає», - йдеться у повідомленні.

Як відзначили в прес-службі, станом на 18 липня компанія закачала в підземні сховища близько 7 млрд куб. м природного газу; в цілому на цю дату в сховищах накопичено 16,9 млрд куб. м енергоресурсу.

Нагадаємо, що за імпортований у червні 2011 р природний газ, "Нафтогаз України" перерахувала ВАТ "Газпром" близько 860 мільйонів доларів.

Як повідомлялось, ціна імпортованого в Україну російського природного газу в третьому кварталі зросте на 19,2% - з 297 доларів до 354 доларів за тисячу кубометрів. У четвертому кварталі поточного року ціна складе 400 дол. за тисячу "кубів".

Читайте також:

"Нафтогазу" немає чим розрахуватися з "Газпромом" за липневий газ

Кабмін підрахував, що Росія має платити за транзит газу удвічі більше

Янукович: російський газ має коштувати менше 200 доларів

Україна не планує злиття "Нафтогазу" і "Газпрому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: