"Нафтогаз" придумав, як розрахуватися з Фірташем і "Газпромом"

НАК "Нафтогаз України" і RosUkrEnergo нарешті погодили схему повернення 12,1 млрд кубометрів газу, а також узгодили план переуступки боргу з "Газпромом". 

"Нафтогаз" погодив з RosUkrEnergo (RUE) схему повернення останній 12 млрд кубометрів газу. Компанія має намір повернути паливо відразу після того, як рішення про повернення палива, прийняте Стокгольмським арбітражним судом, буде підтверджено в касаційній інстанції. Схема дозволить Україні підготуватися до опалювального сезону, а акціонерам RUE виручити 1,89 млрд дол.

НАК "Нафтогаз України" і RosUkrEnergo погодили схему повернення 12,1 млрд кубометрів газу, підтвердили високопоставлені джерела в RUE, "Газпромі" і Мінпаливенерго. Суперечка між компаніями має бути розглянута у Вищому господарському суді, і в разі рішення на користь RUE "Нафтогаз" протягом декількох днів спише газ на користь швейцарської компанії, пише "Комерсант-Україна", посилаючись на джерело в Мінпаливенерго.

Однак потім НАК скористається правом вимоги від RUE 1,7 млрд дол. за договором переуступки боргу з "Газпромом". RUE поверне цю суму у вигляді газу з розрахунку поточної імпортної ціни 248,72 дол за тисячу кубометрів - тобто 6,8 млрд кубометрів, а 5,2 млрд кубометрів, що залишилися, повинна буде продати на внутрішньому ринку через "УкрГаз-Енерго" (по 50% належать RUE і "Нафтогазу") з мінімальною націнкою, завдяки цьому більша частина прибутку залишиться на рахунках RUE. "Таким чином баланс газу буде збережений, і Україна зможе пройти зиму без проблем", - зазначив співрозмовник в Мінпаливенерго.

Конфлікт за спірні обсяги газу виник на початку 2009 року. Тоді "Нафтогаз" забрав зі сховищ 11 млрд кубометрів газу, що належав RUE. Підставою для цього стало право вимоги з трейдера боргу в розмірі 1,7 млрд дол, який "Нафтогазу" переуступив "Газпром".

Однак, як стверджують в RUE, відбір газу в рахунок боргу не був оформлений юридично. Після зміни влади в Україні Стокгольмський арбітражний суд розглянув позов RUE і зобов'язав НАК повернути з урахуванням пені 12,1 млрд кубометрів газу. У середині липня RUE почала процес підтвердження цього рішення в українських судах. Минулого тижня "Нафтогаз" подав апеляцію на ухвалу Шевченківського райсуду Києва, що підтвердив рішення стокгольмського арбітражу. А керівництво Мінпаливенерго і "Нафтогазу" почало переговори з "Газпромом" і RUE про способи його виконання.

Джерело в RUE підтвердило інформацію про схему взаєморозрахунків. А високопоставлений співрозмовник в "Газпромі" сказав, що вона була узгоджена попередньо, але документально поки не оформлена: "Швидше за все ми будемо діяти таким чином, хоча ситуація може і змінитися". Офіційно ситуацію в Мінпаливенерго, RUE і "Газпромі" не коментують.

Якщо схема буде реалізована в її нинішньому вигляді, акціонери RUE - "Газпром" і Дмитро Фірташ (володіють по 50% компанії) - отримають від продажу газу 1,89 млрд дол. доходу.

Але запропонована схема займе досить багато часу, і газ компанія може отримати лише у IV кварталі, вважає член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима. "Якщо перерахунок буде вироблятися за поточною ціною газу на ринку, то чим вища ціна, тим менше газу треба повертати. У IV кварталі ціна газу для України може скласти 290 дол. за тисячу кубометрів. Це означає, що повернути доведеться тільки 5,8 млрд, а не 6,8 млрд кубометрів газу ", - пояснив пан Гудима. На думку пана експертів, саме цим можна пояснити настільки затяжні судові розгляди з повернення газу в українських судах.

Читайте також:

"Нафтогаз" оскаржив рішення київського суду по RosUkrEnergo

"Нафтогаз" сподівається відсудити газ у RosUkrEnergo

Фігурант справи RosUkrEnergo вимагає допитати керівників "Газпрому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: