"Нафтогаз" припинив постачання українського газу в Польщу

НАК припинив постачання газу в польське місто Грубешив через зміни українських правил реалізації блакитного палива власного видобутку.

НАК "Нафтогаз України" припинив постачання газу в Грубешив (Польща). Про це в повідомила прес-секретар польської компанії PGNiG Іоанна Закревська. Зараз жителі отримують газ із запасених раніше резервів.

"Нафтогаз" перестав нам поставляти газ, який не складає великих об'ємів. До Грубешива поставлявся газ об'ємом близько 0,6% національного споживання, регіональним газопроводом", - повідомила прес-секретар.

PGNiG повідомив, що одночасно проводяться узгодження, щоб у разі потреби можна було задовольнити постачання національної газотранспортної системи. У польській нафтогазовій компанії стверджують, що ця ситуація не впливає на функціонування економіки країни. Польща раніше отримувала через Грубешив 9 млн кубометрів газу в рік.

Як повідомила Закревская, Україна аргументує призупинення постачань газу зміною внутрішніх норм. Згідно з цими нормами, увесь об'єм газу власного видобутку має бути спрямований виключно на покриття потреб усередині України, що, як стверджує українська сторона, робить неможливою реалізацію постачань природного газу в Польщу.

"PGNiG не погоджується з аргументами української сторони і вимагатиме реалізації угоди, яка діє до кінця грудня 2020 року. Тривають переговори і ми сподіваємося, що справа буде вирішена позитивно", - підкреслює прес-служба польської компанії.

PGNiG також повідомляє, що триває підготовка до відбору газу для Грубешива з національної газотранспортної системи, щоб в на 100% забезпечити постачання газу усім одержувачам в тому регіоні.

Читайте також:

Казахстан постачатиме газ в Україну тільки після згоди РФ

Об'єднання "Нафтогазу" з "Газпромом" дасть українцям російські ціни на газ

Україна просить Росію знизити ціну на газ на третину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: