"Нафтогаз" продаватиме бензин з аукціонів

НАК "Нафтогаз України" буде продавати бензин власного виробництва на аукціонах. Таким чином уряд хоче стримати ціни на пальне у країні.

Міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що НАК "Нафтогаз України" переробив 100 тисяч тонн нафти і 6 травня розпочне її реалізацію з аукціону, щоб стримати зростання цін на пальне, повідомляє офіційний сайт Кабінету міністрів України (КМУ).

За словами Бойка, держава і надалі активно впливатиме на питання стабілізації ринку нафтопродуктів, щоб уникнути неконтрольованого зростання цін і дефіциту пального.

"Нам вдалося стримати неконтрольоване зростання цін, відсікти спекулятивну складову, і якщо порівняти нашу ситуацію з нашими сусідами, то вона у нас значно краще", - заявив Бойко.

За його словами, цього вдалося досягти ще і завдяки постійному моніторингу запасів нафтопродуктів в країні.

"Це дуже важливий аспект - не допустити дефіциту. Тому як, що сталося в РФ - наші колеги просто не проконтролювали і увесь бензин поїхав на експорт. А такого не можна допускати", - підкреслив Бойко.

Нагадаємо, що багато регіонів РФ в останні декілька днів зіткнулися з "бензиновою проблемою": десь помітно виросли ціни, десь виник дефіцит палива, що супроводжується ажіотажним попитом. Міненерго вважає, що бензинова криза пов'язана зі збільшенням експорту нафтопродуктів на 67%, а також з утриманням палива великими компаніями.

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін в четвер доручив Міненерго підготувати необхідні документи, щоб з травня підвищити експортні мита на бензин, одночасно понизивши НДПІ або ряд акцизів.

Раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що рішення уряду РФ про підвищення мит на експорт бензину не приведе до дефіциту пального в країні.

Читайте також:

В Україні робитимуть бензин із картоплі

Бензин офіційно дозволили продавати по 10 гривень

Бензинова криза у Росії не вдарить по Україні

Міненерго може спровокувати дефіцит бензину в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: