Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нафтогаз" продовжує тролити в соцмережах "Газпром" і наголошує, що не розірве контракти

У Москві визнали, що процес розірвання контрактів триватиме півтора-два роки.

До кінця березня має відбутися зустріч керівництва "Нафтогазу України" та російського "Газпрому" щодо дострокового розірвання двох контрактів, чинних до кінця 2019 року. Зокрема, Москва хоче припинити транспортування газу територією України до Європи, а також не продаватиме газ Україні (хоча Київ і так його не купує вже більше двох років).

"До кінця місяця має відбутися "зустріч на Ельбі" (або на якійсь іншій красивій річці) з нашою дорогенькою монополією. "Нафтогаз" проінформує "Газпром" на зустрічі, що не згоден розірвати контракти", - ідеться на сторінці "Нафтогазу" у Facebook.

Прес-служба компанії також наводить слова головного комерційного директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка:

"Крім того, ми надіслали "Газпрому" вимоги щодо перегляду тарифу. На зустрічі, звісно, буде обговорюватися виконання рішень арбітражу".

У "Нафтогазі" також нагадали про борг у 2,56 млрд доларів, а також щоденну пеню в півмільйона доларів, які "Газпром" повинен заплатити за підсумками всіх рішень Стокгольмського арбітражу.

Також в українській компанії нагадали про те, що Росія поступово втрачає свої позиції на європейському ринку.

"Німеччина, найбільший європейський споживач, готується зменшувати використання російського газу. А це означає, що транзит через Україну зменшуватиметься незалежно від того, чи буде добудовано "Північний потік-2". І Україна не має іншого шляху, ніж розвиток власного видобування газу, енергозбереження та зеленої енергетики. Хіба ж хочеш? Мусиш!", - наголосили в "Нафтогазі".

Нагадаємо, 28 лютого цього року Стокгольмський арбітраж виніс рішення у другому спорі між "Нафтогазом" і російським "Газпромом". Перше було наприкінці грудня. За підсумками обох рішень - щодо постачання газу та транзиту - Росія винна Україні 2,56 млрд доларів. "Газпром" підтвердив зобов'язання виплатити цю суму, але заявив, що не погоджується із рішенням арбітражу.

Проте вже 1 березня "Газпром" скасував постачання уже оплаченого газу Україні – відповідно до рішення арбітражу "Нафтогаз" за умовою "бери або плати" в контракті повинен 2018 року купити в "Газпрому" 4 млрд кубометрів газу. Відмову Росії розцінили як автоматичне скасування на цей рік умови "бери або плати".

Через припинення постачань газу з Росії, які так і не розпочалися, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн кубометрів або на 14%. Газ екстрено почали закачувати з Європи.

5 березня "Нафтогаз" отримав від "Газпрому" офіційне повідомлення про початок розірвання контрактів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції