Нафтогаз прогнозує кризу газової галузі

"Нафтогаз України" прогнозує дестабілізацію газової галузі через скасування Ющенком постанови Кабміну №31.

Нафтогаз
Архів
Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" прогнозує дестабілізацію опалювального сезону через припинення Президентом Віктором Ющенком права спільного підприємства "Укргаз-Енерго" стягувати плату за транспортування газу.

Про це сказано в заяві компанії.

"Можливим наслідком Указу Президента Віктора Ющенка про припинення деяких положень Постанови Кабінету Міністрів №31 від 16 січня 2007 року може стати дестабілізація газової галузі через фінансові зловживання на внутрішньому ринку й різке погіршення розрахунків за природний газ", - сказано в повідомленні.

Компанія зазначає, що, відповідно до указу Президента, у ланцюжку власник газу-споживач має з'явитися посередник у вигляді облгазу, який розпоряджатиметься коштами за транспортування газу.

Наслідком цього, за прогнозами "Нафтогазу України", стане правова колізія, коли окремі облгази будуть тримати ці кошти на власних рахунках або взагалі не будуть розраховуватися з "Укртрансгазом" за транспортування газу.

Віктор Ющенко
Архів
Президент проти монополізму в газовій галузі. (Фото: president.gov.ua)

У свою чергу, зменшиться й відповідальність споживачів перед "Газом України", знизиться рівень оплати газу.

За розрахунками фахівців "Нафтогазу України", на які посилається у своїй заяві компанія, новий порядок поставки й транспортування газу за окремими договорами зі споживачами приведе до того, що "Газ України" недоотримає 900 млн. гривень.

Більше того, заявляє компанія, поява сумнівних посередників у схемі поставок газу означатиме відмову від стандартів Євросоюзу.

"Указ Президента суперечить Директиві 2003/55/ЄС Європейського парламенту й Ради ЄС щодо загальних правил для внутрішнього ринку природного газу. Цією Директивою передбачається рівний прямий доступ всіх власників газового ресурсу... до кінцевого споживача", - заявляє "Нафтогаз України".

Компанія підкреслює, що припущення про можливу дестабілізацію роботи галузі не голослівні, а базуються на недавніх подіях.

"Запропонована Президентом схема вже діяла в Україні протягом 2006 року. Саме тоді різко погіршилися розрахунки всіх категорій споживачів перед державою, у результаті чого було накопичено 1,9 млрд. гривень боргів", - заявляє компанія.

Результатом цього стала погроза банкрутства "Нафтогазу України", сказано також у заяві, і згортання виробничих програм з видобутку вуглеводнів.

Як повідомляло агентство, Ющенко просить Конституційний Суд роз'яснити конституційність раніше наданого Кабінетом Міністрів права "Укргаз-Енерго" здійснювати збір коштів за транспортування газу розподільними мережами.

Ющенко своїм указом №552/2007 від 25 червня припинив дію окремих пунктів постанови Кабміну №31 від 16 січня, якою Кабмін дозволив компаніям, створеним за участю "Нафтогазу України", які закуповують природний газ за зовнішньоекономічними контрактами (зараз - "Укргаз-Енерго") стягувати плату за транспортування газу.

Президент вважає, що цією постановою Кабмін обмежив гарантоване Конституцією право суб'єктів на підприємницьку діяльність, не заборонену законом.

16 січня Кабмін дозволив "Нафтогазу України" й "Укргаз-Енерго" стягувати плату за транспортування газу магістральними і розподільними мережами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: