"Нафтогаз" просить із бюджету ще 20,5 мільярда

На компенсації "Нафтогазу" різниці в цінах на природний газ потрібно 20 мільярдів.

НАК "Нафтогаз України" розраховує на додаткове державне фінансування в 2011 році. Зокрема на компенсацію з держбюджету різниці в цінах на природний газ і в тарифах на теплову енергію, на рівні 20,56 мільярда гривень.

Про це повідомляється у листі компанії до Міністерства фінансів і Міністерства енергетики і вугільної промисловості щодо компенсації різниці в цінах на газ і тарифах на теплову енергію.

Компанія зазначає, що фінансовий план "Нафтогазу" на 2011 рік не передбачає збільшення у поточному році ціни реалізації газу для підприємств ТКЕ, і був розрахований, виходячи з прогнозного рівня середньозваженої ціни в 2011 році на імпортний газ у розмірі 290,69 долара за тис. куб. м.

Крім того, оскільки з 1 квітня не відбулося збільшення цін на газ для населення, як було заплановано у фінплані компанії на 2011 рік, компанія недоотримає до кінця 2011 року понад 2,4 мільярда гривень додаткових доходів.

За даними "Нафтогазу", загальна потреба на 2011 рік у компенсації в цінах закупівлі і реалізації імпортного газу для підприємств ТКЕ на виробництво теплової енергії для населення збільшилася на 2,3 мільярда гривень - з 12,5 мільярда гривень до 14,8 мільярда гривень.

Разом із тим, у структурі діючих з початку 2011 року тарифів на теплову енергію для населення складова вартості газу дорівнює лише 404,36 гривень за тис. куб. м без ПДВ.

Підприємства-виробники теплової енергії закупляють у компанії газ за ціною, яка затверджена НКРЕ у розмірі 1091 гривень за тис. куб. м.

Оскільки не відбувається збільшення тарифів на теплову енергію відповідно до запланованого графіка (двічі по 26% з 1 квітня і 1 жовтня 2011 року), заборгованість підприємств ТКЕ за спожитий у 2011 році газ зросте на 3,5 мільярда гривень порівняно з показником, передбаченим фінпланом компанії на поточний рік.

"Нафтогаз" відзначає, що загальна потреба на 2011 рік у субвенції з держбюджету для місцевих бюджетів на компенсацію підприємствам ТКЕ різниці в тарифах на теплову енергію перевищує 5,76 мільярда гривень.

Таким чином, у 2011 році компанія буде позбавлена можливості здійснювати розрахунки з постачальником імпортного газу виключно власними коштами, і потребуватиме додаткового державного фінансування в загальній сумі понад 20,5 мільярда гривень.

У зв'язку з цим НАК пропонує Мінфіну розглянути можливість надання у 2011 році компенсації з держбюджету різниці в цінах закупівлі і реалізації імпортного газу для підприємств ТКЕ у загальній сумі 14,8 мільярда гривень.

Зокрема, 6,5 мільярда гривень за І півріччя 2011 року - з них 5 мільярдів одержано у квітні 2011 року у вигляді ОВДП в обмін на акції додаткової емісії.

Читайте також:

Азаров офіційно попросив Росію знизити ціну газу до 240 доларів

Доля "Нафтогазу" вирішиться восени

"Нафтогаз" накопичить 21 мільярд кубометрів газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: