"Нафтогаз" просить не втручатися

НАК «Нафтогаз України» попереджає, що втручання політиків в діяльність підприємств газової галузі може зруйнувати домовленості про поставки газу.

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» попереджає, що необгрунтоване втручання окремих політиків в діяльність підприємств газової галузі може спричинити руйнування діючих домовленостей щодо поставок в України природного газу і зрив транзиту російського газу в країни ЄС.

Газ
Архів
"Нафтогаз" попереджає, що вентиль можуть перекрити

Про це сказано в заяві прес-центру НАК “Нафтогаз України”, переданому агентству УНІАН.

”Відмова України від існуючої схеми поставок середньоазіатського природного газу за умови відсутності альтернативних комерційно вигідних пропозицій щодо поставок палива українським споживачам може призвести до виникнення дефіциту природного газу на внутрішньому ринку. За таких умов споживачі не санкціоновано відбиратимуть з магістральних газопроводів російський газ, який транспортується в європейські країни”, – сказано в заяві.

Компанія підкреслює, що це призведе до невиконання міждержавних домовленостей щодо обсягів транзиту російського газу по території України. Найгіршим результатом такої ситуації стане обмеження постачання газу в країни Євросоюзу під час пікових навантажень в зимовий період.

«Натофгаз» зазначає, що в минулі роки ескалація українськими політиками напруги в газових взаємовідносинах вже нашкодила Україні. Так, в 2001 році відмова від компромісу з «Транснафтою» призвела до спорудження росіянами обхідної ділянки нафтопроводу ”Суходольна-Родіонівка”, внаслідок чого Україна втратила 26 млн. тонн транзиту нафти і понад 300 млн. грн. доходу на рік. Напруженість у відносинах з «Газпромом» стала причиною спорудження обхідного газопроводу «Сохрановка-Октябрьска». Втрати України становили майже 10 млрд. куб. м транзитного газу або близько 200 млн. грн. втраченого доходу щорічно, йдеться в повідомленні.

Разом з тим, компанія зазначає, що необгрунтовані заяви і вчинки українських політиків викликали газову кризу 2005 року. Тоді Україна втратила економічно вигідні домовленості з Російською Федерацією, які повинні були діяти до 2011 року, а ціна природного газу зросла з 50 дол. спочатку до 95 дол. за тис. куб. м, а згодом - до 130 дол. за тис. куб. м. Проте сьогодні навіть ця ціна є найприйнятнішою комерційною пропозицією в регіоні. Вірменія одержує газ за ціною 180 дол. за тис. куб. м, Прибалтійські країни – по 200-210 дол., Польща – 240 дол., Словаччина і Угорщина – 250 дол. Навіть Молдова, яка є більш віддаленою, ніж Україна від постачальників природного газу, купує паливо по 160 дол. за тис. куб. м.
”У разі розірвання існуючих домовленостей про поставки природного газу в Україну, ціна палива на кордоні може підвищитися для вітчизняних споживачів майже удвічі”, – підкреслюється в заяві.

Також компанія в своїй заяві закликає вітчизняних політиків з максимальною обережністю ставитися до питання відносин України з партнерами у сфері постачання газу. Майбутнє газової галузі України залежить від статусу нашої країни як основного транзитера російського і середньоазіатського палива європейським споживачам, наголошується в повідомленні. Порушення Україною своїх зобов`язань щодо своєчасного і в повному обсязі постачання природного газу в країни Європи підштовхне власників і споживачів палива до створення альтернативних маршрутів доставки газу. Створення нових газопроводів на території інших країн означатиме втрати мільярдних доходів компанії і бюджету України від транзиту газу.

Віктор Ющенко
Архів
Енергетики вважають, що висловлювання президента можуть мати негативні наслідки

За інформацією російської газети “Ведомости”, президент України Віктор Ющенко в інтерв`ю виданню 5 липня заявив, що Україна може відмовитися від послуг RosUkrEnergo і вже з наступного року перейти до прямих поставок газу. “Схема поставок газу в Україну може змінитися”, - заявив в інтерв`ю “Ведомостям” Ющенко. За його словами, це питання є в порядку денному його майбутньої зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: