"Нафтогаз" попросив уряд підняти ціну на газ

Держхолдинг пропонує також провести ще одне збільшення, встановивши для цих категорій споживачів з 1 жовтня граничні ціни на рівні 2400 грн за тисячу кубометрів.

НАК "Нафтогаз України" просить Міністерство палива та енергетики сприяти в прийняття Національною комісією регулювання електроенергетики (НКРЕ) рішення про підвищення граничних цін на газ для промислових підприємств та бюджетних організацій на 13,3%, або 266,08 грн, - до 2258 грн за тисячу кубометрів.

Про це йдеться у офіційному листі голови правління НАК Євгена Бакуліна на ім'я міністра палива та енергетики Юрія Бойка.

Згідно з документом, держхолдинг пропонує також провести ще одне збільшення, встановивши для цих категорій споживачів з 1 жовтня граничні ціни на рівні 2400 грн за тисячу кубометрів.

Таким чином, до кінця 2010 року ціна газу для промпідприємств та бюджетних організацій може зрости на 20,5%, порівняно з діючою сьогодні - 1992,8 грн за тисячу кубометрів.

При цьому "Нафтогаз" пропонує встановити такі ціни, зокрема і для підприємств-виробників азотних добрив, вартість газу для яких зараз складає 1633,30 грн за тисячу кубометрів.

Обґрунтовуючи необхідність коригування цін, компанія зазначає, що при встановленні діючої ціни НКРЕ не врахувало зміни ціни закупівлі імпортного газу (у І кварталі - 304,33 доларів за тисячу кубометрів, у ІІ кварталі - 232,85 доларів за за тисячу кубометрів), а також необхідного відшкодування витрат компанії, пов'язаних із закупівлею і реалізацією природного газу споживачам.

При цьому, за оцінками компанії, через невідповідність ціни реалізації природного газу цим категоріям споживачів, збитки "Нафтогазу" в першому кварталі склали близько 6 млрд грн.

Як відомо, НКРЕ щомісяця переглядає рівень граничних цін для промспоживачів і бюджетних організацій з урахуванням коливань національної валюти щодо долара за курсом, зафіксованим на 1 січня 2009 року.

У квітні регулятор знизив граничні ціни на газ на травень для промислових споживачів та бюджетних установ на 1,4%, або на 27,45 грн за тисячу кубометрів, - до 1 992,8 грн за за тисячу кубометрів. Дія цих цін продовжена НКРЕ на червень.

Потреби підприємств - виробників азотних мінеральних добрив у природному газі забезпечуються за рахунок імпортованого природного газу.

Читайте також:

Українські підприємства розрахуються з "Нафтогазом" ПДВ-облігаціями

"Нафтогаз України" не віддасть Фірташу відсуджений газ

Через Фірташа "Нафтогаз" може залишитися восени без газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: