"Нафтогаз" розрахувався з Москвою грошима "Ощадбанку"

Щоб розрахуватися за газ за липень і серпень, "Нафтогаз" частково продав облігації "Ощадбанку". І це вже не перший раз.

НАК "Нафтогаз України" для розрахунків за природний газ з російським "Газпромом" за липень і серпень здійснив частковий продаж облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) "Ощадбанку" із зобов'язанням їх зворотного викупу.

Згідно з матеріалами НАК "Нафтогаз України" та уряду, оприлюдненими разом з пропозицією про реструктуризацію єврооблігацій "Нафтогазу" на 500 млн дол, перша така угода була укладена 5 серпня на суму 600 млн дол, а термін викупу облігацій настає 3 листопада цього року.

Друга угода пройшла 3 вересня на суму 350 млн грн, а термін викупу за нею - 30 вересня цього року.

У прес-службі "Нафтогазу" не змогли прокоментувати, чи виконала газова монополія свої зобов'язання за цією угодою.

В оприлюднених матеріалах також зазначається, що НАК зміг реструктуризувати свої зобов'язання українських банків на суму 12,6 млрд грн. Термін їх погашення було перенесено з 2009 на 2010 рік.

Згідно з досягнутими домовленостями, компанії необхідно буде виплатити 3,45 млрд. грн у першому кварталі наступного року, 6,86 млрд грн - у другому і 2 млрд грн. - у третьому.

"Нафтогаз" також повідомляє, що у вересні-грудні він сподівається отримати з бюджету 3,6 млрд грн за рахунок компенсації втрат від продажу газу теплокомуненерго.

Нагадаємо, голова правління НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина та в.о. міністра фінансів Ігор Уманський запевнили, що компанії не загрожує дефолт.

Про це вони заявили у Лондоні куди прибули для переговорів з інвесторами про відтермінування виплат по єврооблігаціях паливної компанії.

Дубина та Уманський переконані, що борг "Нафтогазу" буде вчасно реструктуризовано. Йдеться передусім про цінні папери на суму 500 мільйонів доларів, які компанія випустила 5 років тому і які хоче пролонгувати ще на стільки ж.

Читайте також:

"Нафтогаз" знову пообіцяв, що дефолту не буде

"Нафтогаз" врятують від дефолту протягом 20 днів

Тимошенко обіцяє не допустити дефолту "Нафтогазу"

"Нафтогаз" готується оголосити дефолт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: