"Нафтогаз" розрахувався за квітневий газ

"Нафтогаз" заплатив "Газпрому" за квітневий газ близько мільярда доларів. Для порівняння, за квітень минулого року було заплачено 419 млн доларів.

НАК "Нафтогаз України" сплатила постачання газу, здійснені російським "Газпромом" у квітні, повідомили у прес-службі української компанії.

Згідно з повідомленням, ціна природного газу для компанії в другому кварталі 2011 року складає близько 297 доларів. Об'єми поставок не уточнюються.

Як раніше заявляли у мінекономіки, за постачання природного газу в квітні "Нафтогаз України" мав заплатити "Газпрому" 1 млрд доларів.

Для порівняння, у квітні минулого року "Нафтогаз" імпортував палива на 419 млн доларів, у березні - на 576 млн.

З початку року Україна купила у Росії 18 млрд кубів природного газу, за який "Нафтогаз" перерахував 4,2 млрд доларів.

Україна за контрактом повинна оплачувати постачання російського газу щомісячно не пізніше за сьоме число місяця, наступного після постачання. У разі несвоєчасної оплати контракт передбачає перехід на авансову систему розрахунків. Досі Київ своєчасно і в повному об'ємі виконував свої зобов'язання перед російською компанією.

Нагадаємо, що нещодавно мінфін Росії запропонував підвищити податок на видобуток корисних копалин (ПВКК) на газ і повернутися до сплати усіх митних зборів при його експорті. В результаті таких нововведень найбільше може постраждати Україна, ціна газу для якої виросте на 30 відсотків.

Читайте також:

Газ для України подорожчає на 30%

Україна та Росія починають нові газові переговори

Путін: перегляду газових контрактів не буде

Україна і Росія почали переговори щодо зниження ціни на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: