"Нафтогаз" розрахується з Росією грошима дочірніх компаній

Уряд наказав "Нафтогазу" стягнути дивіденди з "УкрГаз-Енерго" та "Укрнафти".

Кабмін вирішив розрахуватися за газ з "Газпромом" за рахунок дивідендів від роботи "дочок" "Нафтогаза" - компаній "Укрнафта" і "УкрГаз-Енерго".

Таке рішення випливає з відповідною постанови, опублікованої 27 липня.

Нею Кабін доручив Мінпаливенерго і НАК "Нафтогаз України" стягнути дивіденди із ЗАО "УкрГаз-Енерго" (УГЕ) і ОАО "Укрнафта" за підсумками їх діяльності в 2006-2008 рр. Кошти повинні бути направлені на погашення кредиторської заборгованості НАК.

За даними Мінпаливенерго, в липні Україна планує купити 3 млрд куб. м газу за ціною 198 дол. за тис. куб. м на суму 595 млн дол.

Нагадаємо, "Укрнафта" (НАК належить 50%+1 акція) не виплатила 4,9 млрд грн дивідендів за 2006-2008 рр., оскільки другий за величиною акціонер - група "Приват" - ігнорує збори акціонерів компанії. УГЕ (у НАК 50% акцій) не виплатила 917,95 млн грн дивідендів за 2007 р. Таким чином, загальна сума коштів, на які може розраховувати НАК, - 2,9 млрд грн.

У компаніях заявили, що не мають наміру платити дивіденди "Нафтогазу".

"Нафтогаз" тоді не заплатив нам за газ, наніс "УкрГаз-Енерго" і її акціонеру RosUkrEnergo (володіє 50% УГЕ; 50% RosUkrEnergo належить Дмитру Фірташу і Івану Фурсину) збитки, але дотепер говорить - платите дивіденди. Ми не станемо цього робити", - заявили у прес-службі "УкрГаз-Енерго".

В свою чергу в уряді повідомили, що питання виплати дивідендів буде розглянуте лише після того, як "Нафтогаз" підвищить закупівельні ціни на газ, що здобувається "Укрнафтою".

Нагадаємо, уряд вирішив збільшити статутний фонд НАК "Нафтогаз України" на суму 18,6 млрд. грн. За словами прем`єр-міністра Юлії Тимошенко, цим кромом уряд "зміцнює фінансовий стан компанії, забезпечує її повну платоспроможність за всіма зобов`язаннями і робить "Нафтогаз" такою компанією, яка може спокійно розраховуватися за всі свої зобов`язання".

Читайте також:

Російський газ для України подешевшає на чверть

Росія не чекає "газових" проблем від України цієї зими

Тимошенко надрукує мільярди для "Нафтогазу" вже до кінця тижня

Ernst & Young проведе аудит "Нафтогазу" для МВФ
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: