"Нафтогаз" сам вирішить, скільки російського газу йому потрібно

"Нафтогаз" проведе 24 листопада на переговори у Москві з приводу об'ємів постачання газу та кредитів від російських банків.

Нафтогаз
Радіо Свобода
"Нафтогаз" проведе переговори про російський кредит
Делегація НАК "Нафтогаз" 24 листопада вилетить до Москви для переговорів про можливе надання компанії кредиту російськими банками, а також про об'єм постачань російського газу наступного року.

Про можливість отримання кредиту "Нафтогазу" від російських банків заявив міністр фінансів РФ Кудрін.

Переговори ведуться із "Внешэкономбанком России", "Альфа-Банком" і "Газпромбанком". Мова йде про комерційне кредитування і суму від 500 млн до 1 млрд дол.

Крім того, делегація планує погодити обсяг російського газу, який Україна імпортує у 2010 році. Російська сторона дає можливість Україні самій сформулювати заявку на 2010 р. Розрахунок кількості необхідного газу проведе НАК "Нафтогаз", спираючись на дані Міністерства економіки України.

Міністр економіки Богдан Данилишин повідомив, що, за підрахунками Мінекономіки, за дев'ять місяців 2009 року було куплено 16,6 млрд кубометрів газу.

"До кінця року буде придбано 26 млрд при законтрактованих на цей рік 42 млрд кубометрів. У 2010 році економіці України потрібні будуть 27-29 млрд кубів імпортного газу", - сказав він.

На цю ж цифру розраховує і голова правління "Нафтогазу" Олег Дубина. "27 млрд плюс право докупити 20% на випадок, якщо економіка дасть відчутне зростання", - зазначив Дубина.

Крім того, делегація планує підписати окремий документ про обсяги купленого Україною імпортного газу у 2009 р. з пунктом про відсутність претензій і штрафних санкцій із боку "Газпрому".

Ще одним пунктом порядку денного майбутніх переговорів стане позиція "Газпрому" як 50% співвласника компанії RosUkrEnergo в Стокгольмському арбітражному суді, де розглядаються позови RosUkrEnergo проти НАК "Нафтогаз".

Нагадаємо, що за підсумками зустрічі  прем'єр-міністрів РФ та України Володимира Путіна та Юлії Тимошенко в Ялті, Росія і Україна домовилися скорегувати домовленості в газовій сфері.
 

Читайте також:

Тимошенко: Україна і Росія підписали стандартні європейські контракти по газу

Тариф на транзит газу через Україну підвищиться на 60%

Росія залишила у газовому контракті з Україною пункт про штрафи

Росія погодилася змінити газові контракти з Україною
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: